Μετάβαση στο περιεχόμενο

Περί αυθαιρέτων και ΓΟΚ: Νομιμοποίηση BBQ σε μπαλκόνι


sinaya

Recommended Posts

πολύ εποικοδομητική συζήτηση

μια αποκάλυψη της ελληνικής νοοτροπίας

 

βρίσκω ορισμένους ιδιώτες πολύ καλά ενημερωμένους απορώ πως έπεσαν θύματα αφού τα ξέρουν όλα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 33
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ πάλι απορώ πως είναι δυνατό τέτοιας ποιότητας θέματα να παραμένουν ανοιχτά επί τόσον καιρό...

Αν πρόκειται να μείνει κι άλλο να συζητάμε γενικά περί ανέμων και υδάτων, προτιμώ να ρωτήσω τον οδοντογιατρό μας τι κινήσεις μπορώ να κάνω εναντίον της ανεύθυνης οδοντογιατρού που με κοίταζε στα παιδικά μου χρόνια και απονεύρωνε αβέρτα με αποτέλεσμα να μου διαλύσει τα δόντια μου. Μετά μπορούμε να πάμε και στις χρεώσεις τον οδοντιάτρων που είναι 10πλάσιες από όσα χρήματα δίνει το καλύτερο ταμείο ασφάλισης και γιατί συμβαίνει αυτό. :grin:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι σε αυτή την παράγραφο λες την μισή αλήθεια. Έχω πολλά παραδείγματα στα οποία ο μηχανικός ώθησε τον πελάτη στην παρανομία.

 

Σου παρέθεσα τους λόγους εκείνους για τους οποίους δεν είχα , δεν έχω και δεν θα έχω όφελος, αντιθέτως μόνο ζημία, σε περίπτωση που εσύ και ο κατασκευαστής παρανομείτε.

 

Δεν μπορώ να σε πείσω πως ΕΓΩ ΣΑΝ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ δεν κερδίζω όταν και αν έσυ και ο εργολάβος αποφασίζετε να κλείνετε Η/Χ.

 

Συνάδελφε Ροδόπουλε .........ΟΛΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ. Ελάχιστες περιπτώσεις υπάρχουν και αν θεωρούν πως εξαπατήθηκαν ή παγιδεύτηκαν υπάρχει και η δικαστική οδός και η νομική έννοια της "πλάνης".

 

Και βασικά δεν με απασχολεί αν γνωρίζουν. Αν δεν γνωρίζουν ή δε μπορούν να γνωρίζουν ας μου δώσουν 100-200€ να ελέγξω το ακίνητό τους και να αποφανθώ περί μ2, νομιμότητος πολεοδομικής κ.α. Εμείς δλδ θα πεινάσουμε κι άλλο ? Αυτή την δουλειά κάνω . Παρέχω υπηρεσίες γιατί κάποιος δεν ξέρει, δεν μπορεί, δεν γνωρίζει, δεν το σπούδασε, δεν ασχολήθηκε.

 

Αλλά σε αγορά ακινήτου ο μηχανικός είναι όσο χρήσιμος είναι και ο φίλος ζαχαροπλάστης.

 

Και μετά κλαίμε με μαύρο δάκρυ και παράλληλα κατηγορούμε τους μηχανικούς, πως αυτοί το κάναν έτσι το τσαρδί μας.

Κατηγορούμε τους αρχιτέκτονες ωσαν άχρηστους και ανευ φαντασίας και δημιουργικότητας καθώς όλες οι πολ/κιες μοιάζουν και όλες κουτάκια.

Εμ βέβαια.

Για ρώτα αν συμφέρει το 1ο σχέδιο ή το πήρε στα χέρια του ο οικοπεδούχος με τον εργολάβο και του βγάλαν τα μάτια ?

 

Διαχωρίζω το μηχανικός από το μηχανικός-εργολάβος ή σκέτο εργολάβος.

 

Και κάτι τελευταίο και τοποθετούμαι καθαρά προσωπικά.

 

Θες κλειστό Η/Χ ? Θες εξτρά ύψος για να βγεί η σοφίτα Κ.Χ. ?

Θες κόλπα στον ακάλυπτο που δεν είναι στην άδεια ? Θες ? Θες? Θες ?

 

Και εγώ θέλω +10.000€ για κάθε παρανομία που θες να κάνεις.

Αφού συμμετέχω και χάνω καλύτερα να κερδίζω.

Τότε θα δεχθώ τις όποιες κατηγόριες.

 

Αλλά ούτε αυτό συμβαίνει !!!!!!!!!!!!!!!

 

Και κερατάδες και δαρμένοι.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα νομιζω οτι εξαντληθηκε.

 

Ειμαστε εκτος θεματος εδω και ωρες...

 

Κλειδωνεται.

 

Οποιος θελει να ανοιξει αλλη κουβεντα,πολυ ευχαριστως. Αλλιως μεσω πμ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.