Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτοτυπίες και Κόστος στην εποχή των ΗΧ


elli_summers

Recommended Posts

Πάντος ellie στην είσοδο για το περιβάλλον (ή το ανάπτυξης δε θυμάμαι ακριβώς) έχει ένα μικρό φωτοτυπάδικο (με πλήρη εξοπλισμό) που έχει normal τιμές (στη δίπλα είσοδο δηλαδή σε κάποιο όροφο).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

θεσσαλονικη για μια κατοψη οροφου τυπικης οικοδομης παιζει 1,5-2,00 ανα σχεδιο

στο φακεο ημιυπαιθριου δηλαδη με ενα στελεχος,τοπογραφικο και κατοψη της εβγαζες με 4.5-5.5 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Οπως επίσης σε πολεοδομία Ν.Θεσ/νικης, υπάρχει κάποιος, υπάλληλος ή οχι δε το γνωρίζω που θέλει 50ε για να σου φέρει αντίγραφα την ίδια μέρα/ώρα μιας Ο.Α.

Σε μένα δεν έτυχε,μιας και ποτέ δεν την επισκέπτομαι,αλλά σε συναδέλφους πολ/μηχ πάμπολλες φορές.

Και φυσικά οι μλκς, κάνουμε αίτηση και περιμένουμε μια βδομάδα (για την διεκπεραίωση και καλά) για να πάρουμε την Ο.Α. και να πάμε να την βγάλουμε φωτοτυπία, να μας ξυρίσουν κιόλας.

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι μπορειτε να μου πειτε που βρηκατε φτηνοτερο το σκαναρισμα απο την εκτυπωση???

 

Ρωτησα για μεγαλου μεγεθους σκαναρισμα..

 

5Ε/ τρεχον μετρο σε πλατος 60εκ

 

Ρωτησα και Αθηνα, ιδια η τιμη....

 

Αν θελουμε 10Ε για καθε σχεδιο, χαθηκαμε..

 

ΥΓ. Ρωτησα και σε δευτερο μαγαζι απο Αθηνα, που συνεργαζομουν, 7Ε/κομματι ανεξαρτητως μεγεθους

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ περίεργο αυτό. Εγώ σε 2 καταστηματα θεσνικη γιαννιτσα το χρεώνουν το ίδιο με την εκτύπωση. Φαντάσου κι αυτό απάτη το θεωρώ, πόσο μάλλον τις τιμές που ανέφερες!

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Ρωτησα και σε δευτερο μαγαζι απο Αθηνα, που συνεργαζομουν, 7Ε/κομματι ανεξαρτητως μεγεθους

 

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω που ρωτάς και σου δίνουν τέτοιες τιμές! Απορώ πραγματικά! Πάρε σε αυτά τα τηλέφωνα: 210-6859242, 210-6859302. "Παππάς" φωτοτυπάδικο στο Χαλάνδρι. Εντελώς ενδεικτικά τον αναφέρω επειδή πήγα 2-3 φορές πρόσφατα και έχω πρόχειρα τα τηλέφωνά του. Δεν κάνω διαφήμηση φυσικά. Σε ό,τι θα σου πει, εκεί περίπου παίζουν και σε 2-3 άλλα που έχω κάνει δουλεια στην Αθήνα, αλλά και στον Πύργο Ηλείας το καλοκαίρι όπως έχω ξαναπεί. Με 7-10Ε το κομμάτι που λέτε ότι σας ζητάνε, πραγματικά συμφέρει να τους στέλνεις το hard copy (τις φωτοτυπίες) με κούριερ στην Αθήνα και να σου τα στέλνουν σκαναρισμένα με email! Πιο λίγο θα σου στοιχίζει!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν δινω σημασια ποσο χρεωνουν το μετρο,η το κομματι κτλ γιατι δεν βγαινει ακρη,μου φαινεται ζητανε οτι θελουν ,για τα ιδια σχεδια σε διαφορετικες χρονικες στιγμες μπορει να σου ζητησει και αλλη τιμη ο ιδιος φωτοτυπας

Αν μου φανει ακριβος δεν ξαναπαταω και δοκιμαζω διπλα η παραδιπλα

Αρκετα φθηνος μου φαινεται ενας στην Καλαμαρια,διπλα απο την Πολεοδομια,Κεντρο Φωτοτυπιας νομιζω λεγεται,ο οποιος πρεπει να ειναι και ο φθηνοτερος απο ολους οσους βρισκονται κοντα σε πολεοδομιες

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Να επαναφέρω το θέμα καθώς ρώτησα συγκεκριμένα τιμή μονάδας για το σκανάρισμα. 1,80€ (με ΦΠΑ μέσα) το τρέχον μέτρο χρεώνει ανεξαρτήτως πλάτους ("είτε 60cm είτε 90 το ίδιο είναι" όπως χαρακτηριστικά μου είπε), αυτός που ενδεικτικά ανέφερα. Άρα καλά θυμόμουν ότι πληρώνω πολύ λιγότερα από όσα αναφέρεις για την περιοχή σου terry. Οι άλλοι 2 που έχω δοκιμάσει (δεν ξέρω τι τιμές μονάδας έχουν) κάπου στα ίδια πρέπει να βρίσκονται από όσο μπορώ να κρίνω από το τι πλήρωσα συνολικά.

Edited by tpanag
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.