Μετάβαση στο περιεχόμενο

Να εγγραφώ στο ΕΕΤΕΜ η όχι;


Venus

Recommended Posts

Καλημέρα σας,

είμαι τελειόφοιτη στο τμήμα ΠΔΕ στο ΤΕΙ Πειραιά (τελειώνω την πρακτική μου τέλος του μήνα και καταθέτω για πτυχίο). Θα επιστρέψω στη Κύπρο τέλος Δεκεμβρίου και ήθελα τη γνώμη σας για το αν θα έπρεπε να κάνω εγγραφή στο ΕΕΤΕΜ.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι από την Κύπρο και θα μείνεις μόνιμα εκεί; Τότε θα πρέπει να εγγραφείς στο αντίστοιχο επιμελητήριο της Κύπρου. Αν όμως μείνεις εδώ τότε θα πρέπει να γραφτείς στην ΕΕΤΕΜ.

Link to comment
Share on other sites

Αν όμως μείνεις εδώ τότε θα πρέπει να γραφτείς στην ΕΕΤΕΜ.

 

Και να αναρωτιέσαι γιατί... για το υπόλοιπο της ζωής σου.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πούμε δηλαδή και όσοι γραφτήκαμε στο ΤΕΕ (και κατ'επέκταση και στο ΤΣΜΕΔΕ) που είναι 3+χιλιάρικα το χρόνο! Στα 30 ευρώ της ΕΕΤΕΜ θα κολλήσει;

Link to comment
Share on other sites

Τί είναι 3000 το χρόνο; συνδρομή; το ΤΣΜΕΔΕ προφανώς εννοείς...

Το ΤΕΒΕ 4900 ευρώ σου λέει κάτι;;;; Δεν υπάρχει χειρότερο! Και να είναι και χρεωμένο!!!

Link to comment
Share on other sites

Τί είναι 3000 το χρόνο; συνδρομή; το ΤΣΜΕΔΕ προφανώς εννοείς...

Το ΤΕΒΕ 4900 ευρώ σου λέει κάτι;;;; Δεν υπάρχει χειρότερο! Και να είναι και χρεωμένο!!!

 

και σε εσας ειναι όπως με το ΤΕΕ...

δηλ με το ου γραφεσε στο ΕΕΤΕΜ πληρωνεις αυτοματως και ασφαλιστηκες εισφορές???

δουλεύεις δεν δουλεύεις....

 

γιατι σε εμας πανε πακετο....εδωσες-γραφτηκες στο ΤΕΕ...σε ΓΡΑΦΟΥΝ (δεν γραφεσε) και στο ΤΣΜΕΔΕ και πληρ'ώνεις σαν ******* όντας ανεργος

Link to comment
Share on other sites

Το ΤΕΒΕ 4900 ευρώ σου λέει κάτι;;;;

 

Όχι δε μου λέει το παραμικρό. Γιατί απλούστατα, ανά πάσα στιγμή θέλεις το κόβεις και συνεχίζεις όταν έχεις. Εγώ δε μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο με το ΤΣΜΕΔΕ.

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς το κόβεις; και κάθεσαι με δύο παιδιά ανασφάλιστος; Θα τρελλαθούμε τελείως;

Αν το σκεφτεί κανείς θα έπρεπε να μας ενοχλούν αυτά πολύ περισσότερο από τη φορολόγηση...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.