Μετάβαση στο περιεχόμενο

θερμικά ηλιακά συστήματα


STERK

Recommended Posts

Καλησπερα σας

 

Εχω βρεί τα φορτια νερού και τα φορτια θέρμανσης σε κατοικια 120τμ στη περιοχή της Αθήνας σε μονοκατοικία με ταράτσα και ειναι τα εξής:

εκτίμηση φορτίου ΖΝΧ : 6.4 ΚWh / ημέρα

εκτίμηση φορτίου θέρμανσης :60 KWh / ημέρα

Εολ = 66.4 KWh / ημέρα

 

Θέλω αν μπορεί κάποιος να μου στειλει μια μελέτη εφαρμογής έτσι ώστε τα θερμικά ηλιακά συστήματα που 8α τοπο8ετείσώ να παράγουν ζεστό νερό χρήσης και 8ερμανση χώρου.

Link to comment
Share on other sites

Πόσα μπάνια θα έχει το σπίτι?

Επίσης θα πρέπει να προβλέψεις και λέβητα για τις δύσκολες μέρες (που δεν θα έχει ήλιο). Πως θα γίνεται η θέρμανση του χώρου? Με σώματα ή με ενδοδαπέδια?

Link to comment
Share on other sites

το πόσα μπάνια γιατί?εχω υπολογίσει τισ ανάγκες των 4 ατόμων απο θέμα νερου..1 θα έχει..η θέρμανση θα είναι με σώματα και τις ημέρες που δεν έχω ηλιοφάνεια και χρειάζομαι θέρμανση η ζεστο νερό θα ενεργοποιείται ηλεκτρικός λέβητας.

Link to comment
Share on other sites

To πόσα μπάνια το ρωτάω για να δω τις καταναλώσεις αλλά αφού τις έχεις ήδη υπολογίσει οκ.

Έχω μια μελέτη για τέτοιο σύστημα αλλά μόνο θέρμανση χώρου ξενοδοχειακής μονάδας. Στείλε μου με pm το email σου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.