Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ιδιοκτησιακό - πολεοδομικό ερώτημα: Εύρεση ιδιοκτήτη ακινήτου


Recommended Posts

Σας παρακαλω εχω μεγαλη αναγκη! Με ποιους τροπους μπορει κανεις να βρει, σε ποιον ανηκει ενα συγκεκριμενο σπιτι? Σε ποιον επαγγελματια να απευθυνθω και σε ποιες υπηρεσιες μπορω να το βρω? Εκτος δικηγορου που εχω ηδη απευθυνθει..

Τοποθετησα τζακι σε τσιγγανο κ αυτος πριν με πληρωσει εξαφανιστηκε.

Εχω ονομα και ΑΦΜ του μονο. Κ ενα τιμολογιο μην συμπληρωμενο σωστα το οποιο θα ακυρωσω και θα καταγγειλω κλοπη, γιατι μου το εκλεψε (τ ζητουσε κ του απαντησα οτι θα τελειωσω πρωτα θα πληρωθω και θα το παρει) και μπορει να γραψει οτι του κατεβει επανω αυτος.

Μεχρι να καταλληξουν σ σχεδιο κτλ ηρθε ολο το σοι δεκα φορες. Πρεπει λοιπον εγω τωρα να κοψω τιμολογιο στ ιδιοκτητη! οικογενειακη μεριδα δυσκολα βρισκεις σ αυτους. Πιθανοτατα θα ειναι στ ονομα της γυναικας του.

Σας παρακαλω οποιος ξερει η και σκεφτει ακομη κατι θα με βοηθουσε πολυ!

Δικαστικα κερδιζω απολυτα. Αν δ εχει κατι στ ονομα του αυτος ομως θα παιδευομαι χρονια! Διαφορετικα θα αναγκαστει να με πληρωσει αν βγαλω ακρη με το σπιτι..

 

Παρατήρηση: Χρησιμοποιείστε σωστή ορθογραφία και τόνους, τόσο στους τίτλους των θεμάτων όσο και στο κείμενο των δημοσιεύσεων.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, terry

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι νομικό το θέμα σου. Τι δουλειά έχουμε οι μηχανικοί; Στην αστυνομία απευθύνεσαι και στη συνέχεια εφόσον χρειάζεται σε δικηγόρο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αλλα διαβασατε τι ρωταω? Ποιος τροπος υπαρχει να βρω σε ποιον ανηκει το σπιτι ρωταω. Αν ξερετε πειτε μου.. σε τοιπογραφο θα πας! Η εκει, η αλλου!

Τα υπολοιπα που γραφω ειναι για την ιστορια. Ξερει κανεις σας? Θελει να με βοηθησει κανεις σας??

Πηγα σε δικηγορο το αναφερω καθαρα αυτο.

Προκυπτει το θεμα αν εχει το σπιτι στ ονομα του ο τσιγγανος κ ειναι χρονοβορο για τον δικηγορο αυτο. Πιθανοτατα (απο εμπειρια του) λεει η οικογενειακη μεριδα του ειναι αλλου!

Δεν ειναι δυνατον με μια κουτοπονηρια του καθ ενα ολοκληρο συστημα να σηκωνει τα χερια! Υπαρχει τροπος να μαθω ποιανου ειναι το σπιτι που εχει το τζακι μου μεσα η οχι?

Αυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί σε ενδιαφέρει τίνος είναι το σπίτι?

Τα στοιχεία αυτού και την δνση που αγόρασε και δεν πλήρωσε τα έχεις.

Κάνεις μήνυση σε αυτόν.

Το πρόβλημα ίσως να είναι στον δικαστικό κλητήρα να δώσει την κλήση κατηγορουμένου στον κατηγορούμενο που θα υποδείξεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τις εξής επιλογές:

 

1.Κτηματολόγιο (πιθανόν να σου αρνηθούν πρόσβαση)

2.ΔΕΗ (πιθανόν να σου αρνηθούν πρόσβαση)

3.Δήμος , εκεί αν υπάρχει Πράξη Εφαρμογής θα κάνεις ΣΙΓΟΥΡΑ δουλειά σου

4.ΕΥΔΑΠ (πιθανόν να σου αρνηθούν πρόσβαση)

5.ΟΤΕ 11888

6.Γείτονες

 

Εφορεία την ξεχνάς.Εκεί σου αρνούνται πρόσβαση λόγω απορρήτου.

 

Καλά,με γύφτους έμπλεξες?Την πάτησες......100 ώρες κουβέντα,άλλες 100 ώρες παζάρι για δουλειά 50 ευρώ....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια, ρευμα το σπιτι ειχε και νερο ειχε. Δεν προσεξα αν εχει παροχη ρευματος δικη του η αν επαιρνε με προεκταση απ αλλο, θα παω να δω. Ολη γυρω τσιγγανοι ηταν, το βρηκα στο χαρτη τ γκογκλ αλλα οπως μου ειπαν και αλλοι γειτονες (πιο περα απ αυτους που ρωτησα) δεν εχουν οδο αριθμο ακομα εκει.

 

Θα δειξω οτι προτεινετε ολοι στ δικηγορο. Δεν ειναι δυνατον να μην βγει μια ακρη.. αυτος θα εχει ευκολοτερη προσβαση σ ολα πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

1) Κτηματολόγιο (εφόσον υπάρχει). Μπορεί να είναι εύκολο ή να απαιτηθεί εισαγγελική παραγγελία (ανάλογα τη φάση που βρίσκεται-ξέρει ο δικηγόρος σου).

2) Στο Δήμο που σου είπε ο zavi@tee.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.