Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πιστοποιητικό ενεργειακής απόδοσης


atalagani

Recommended Posts

Σε έμενα δεν βγάζει τέτοιο πρόβλημα. Εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω πως θα κάνω κατάταξη στο αντίγραφο. Βγάζει αποτελέσματα μόνο για το πρώτο κτίριο.

 

τοτε σε σενα παρουσιαζει ακομα μεγαλυτερο προβλημα

οχι απλως λαθος αποτελεσμα αλλα καθολου αποτελεσμα

 

τα αρχεια μου ειναι χτισμενα πανω στα xml του buildingcert

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κυριοι

συμφωνα με την ΤΟΤΕΕ 20701-4 παρ 2.2.3 η εφαρμογη του buildingcert.gr

παραγει Εντυπο Ενεργειακής Επιθεωρησης Κτιριου και ΠΕΑ

παρακαλω υποδειξτε μου απο που γινεται εκτυπωση του Εντυπου Ενεργειακής

Επιθεωρησης Κτιριου

ευχαριστω

Δεν ήξερα ότι υπάρχουν τέτοια στοιχειώδη θέματα. Εχω ξεκινήσει την καταχώρηση μιας ΠΕΑ στο ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ αλλά μόνο το κέλυφος έχω μισοκάνει μέχρις εδώ. Δηλαδή δεν έχει πάρει κανείς ΠΕΑ ως σήμερα?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν έχει πάρει κανείς ΠΕΑ ως σήμερα?

 

βεβαιως και εχουν εκδοθει ΠΕΑ γιατι μονο αυτο ζητηται για το συμβολαιο συμφωνα νε την τελευταια εγκυκλιο 5/1/2011

για το εντυπο ενω ειναι υποχρεωση του επιθεωρητη να το παραδοσει (βλεπε ΠΔ 100/2010) ειπαμε γαργαρα

Link to comment
Share on other sites

βεβαιως και εχουν εκδοθει ΠΕΑ γιατι μονο αυτο ζητηται για το συμβολαιο συμφωνα νε την τελευταια εγκυκλιο 5/1/2011

για το εντυπο ενω ειναι υποχρεωση του επιθεωρητη να το παραδοσει (βλεπε ΠΔ 100/2010) ειπαμε γαργαρα

Νομίζω κατάλαβα. Δε μου λέτε ρε παιδιά, πόσα ζητάτε? Μη μου πείτε 2€/ μ2.
Link to comment
Share on other sites

στα εναλλακτικά σενάρια δίνετε τιμές ή όχι;;;

 

μήπως οι τιμές είναι μόνο για το εξοικονομώ;

 

οι τιμές των σεναρίων αποτυπώνονται πάνω στο πιστοποιητικό φαντάζεστε πως θα δείχνουν σε 10 χρόνια που είναι και η ζωή του πιστοποιητικού!!!!!!!!!

 

καλύτερα να μην βάζουμε μάλλον τιμές.

 

το έντυπο επιθεώρησης το έχει συμπληρώσει κανείς ηλεκτρονικά ή είναι χειρόγραφο;;

Link to comment
Share on other sites

σε επιθεώρηση οριζόντιας ιδιοκτησίας σε πολυκατοικία τα δομικά στοιχεία των ομορων ιδιοκτησιών(τοιχοποιίες-οροφές -δάπεδα) λαμβάνονται ως αδιαβατικά και δεν αναγράφονται στα αδιαφανή στοιχεία ;; η θεωρούνται ως συνορεύοντα με μη θερμαινόμενους χώρους και υπολογίζονται ανάλογα οπως πχ η επαφη με κλιμακοστάσιο γιατί τα αποτελέσματα διαφέρουν καποιες κατηγορίες σε ορισμένες περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται τελικά με τα παλαιά κτίρια που δεν έχουν οικοδ. άδεια;

 

Το σύστημα δεν εκδίσει ΠΕΑ αν δεν δηλώσεις αριθμό άδειας.

 

Θα πάψουν να μεταβιβάζονται;

 

Πάντως με την τελευταία εγκύκλιο (5-1-11) αυτό δεν απαγορεύεται.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.