Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πως πάτε από δουλειά;


maximos75

Recommended Posts

ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΘΕΣΗΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ

 

1. ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ: Η θέση προς πλήρωση αναφέρεται σε θέση γραμματειακής υποστήριξης με γνώσεις σχεδίου. Τόπος: Τεχνικό γραφείο, περιοχή : ...........

 

2. ΤΥΠΙΚΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ - ΔΕΞΙΟΤΗΤΕΣ - ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ:

 

Α) Γραμματέας: τυπικότητα, υπευθυνότητα, γνώση και δυνατότητα αρχειοθέτησης, υποδοχή προσωπικού και πελατών, απάντηση τηλεφωνημάτων και καταγραφή συναντήσεων, εξωτερικές εργασίες (εφορεία, τράπεζες, ΙΚΑ, πολεοδομίες κλπ.). Γνώση προγραμμάτων MS Office απαραίτητη.

 

Β) Σχεδιαμός: ευχέρεια στο σχεδιασμό μέσω Η/Υ, όρεξη για εκμάθηση νέων σχεδιαστικών προγραμμάτων, υποστήριξη σχεδίων αρχιτέκτονος, πολιτικού ή μηχανολόγου μηχανικού (η γνώση ή εμπειρία σε στατικά ή Η/Μ σχέδια δεν είναι απαραίτητη, αλλά θα εκτιμηθεί ως επιπλέον προσόν).

 

Γνώσεις που δεν είναι απαραίτητες, αλλά θα εκτιμηθούν εφόσον αποδεδειγμένα τις διαθέτει ο υποψήφιος: διεκπεραίωση φακέλλων σε πολεοδομία, αποτύπωση υπάρχουσας κατάστασης (αρχιτεκτονικής) κατόψεων, δυνατότητα σύνθεσης κλπ. (Παρακαλούμε να μας αναφέρετε πιθανές επιπλέον δεξιότητες που διαθέτετε).

 

 

3. ΩΡΑΡΙΟ: Καθημερινά 09:00 - 15:00 σε πρώτη φάση, με προοπτική πλήρους ωραρίου αργότερα.

 

4. ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΟ: 500 € / μήνα. Απαραίτητη η δυνατότητα του υποψηφίου να παρέχει Α.Π.Υ

 

 

 

Μηχανολόγος+Ηλεκτρολόγος+Πολιτικός+Αρχιτέκτονας+Σχεδιαστής+Γραμματέας με αρκετή εμπειρία 500€ με ΑΠΥ.... !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 222
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πλάκα μας κάνουν...500 ευρώ???...εκμετάλλευση οσο δεν παει άλλο..και αν θα πας θα σου πουνε αν σαρέσει αλλιώς θα βρούμε αλλο Σούπερ-ΠολιτικοΜηχανοΗλεκτρΑρχιτέκτονα γραμματεα

Link to comment
Share on other sites

επανειλλημενως εχω παρει θεσεις "καπιταλιστικες", υπερ του ανταγωνισμου κλπ ....

παιδιά τα μέτρα που προωθούνται οδηγούν στην κατάρευση του καπιταλισμού

 

δεν ξέρω ποιό θα είναι το επόμενο σύστημα

και αν αυτή η έξοδος έχει σχεδιαστεί (είναι προγραμματισμένη ή όχι)

όμως θεωρώ πως βαδίζουμε προς τη δυση του Δυτικού πολιτισμου

γυρνάμε σε μεσαιωνικές συνθήκες προ διαφωτισμού

 

Nrg

σε 2 μήνες θα ζητουν καθαρίστρια με τα παραπάνω προσόντα

για πρακτική εξάσκηση για 3 χρόνια :evil:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εγω διαθετω μονο γνωσεις σχεδιου και λιγο απο ΓΟΚ μηπως μπορειτε να με παρετε έστω και με 300 ευρω. Μπορω να σας φτιαχνω καφε και να σφουγγαρίζω....

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου στο συστημα της ελευθερης οικονομιας τα παντα καθοριζονται απο τα εξης δεδομενα : ΠΡΟΣΦΟΡΑ και ΖΗΤΗΣΗ. Αυτο ισχυει για οποιοδηποτε προιον η υπηρεσια.

 

Στην Ελλαδα πλεον εχουμε τετοια μεγαλη πληθωρα κατοχων πανεπιστημιακων τιτλων δηλαδη μεγαλη προσφορα και μια καθολου ανταγωνιστικη οικονομια δηλαδη μικρη ζητηση.

Οποτε αυτο που συμβαινει ειναι προφανες : οι τιμες πεφτουν.

 

Εγω προσωπικα θεωρω πως αυτη η κατασταση που αναφερεται απο φιλους παραπανω θα αλλαξει μονον οταν βελτιωθει η ανταγωνιστικοτητα της ελληνικης οικονομιας και οταν υπαρξει επιτελους εξορθολογισμος στην αγορα εργασιας. Επειδη ομως το Μνημονιο προβλέπει μονο φορους και φορους απο την μια μερια για τις επιχειρησεις και δεν βλεπω νοοτροπια αλλαγης στο θεμα "επιλογη επαγγελματος" δυστυχως μαλλον θα πρεπει να περιμενουμε χειροτερα.

Link to comment
Share on other sites

χαχα gio και εγω στην ίδια μοίρα είμαι οπότε αν τα είχα το ίδιο θα έκανα :P

 

thodoris1982 σωστη και απλη παρατηρηση αλλα γενικα ακούγονται πολλά για το τι μας επιφυλάσσει το αυριο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.