Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νόμος 3897/2010 τροπολογία Ν3843/2010 παράταση ως 28-12-2010 για ταχυδρομική αποστολή


Recommended Posts

Συνάδελφοι έχω ένα πρακτικό ερώτημα.

Για έναν Η.Χ. που ρυθμίζεται και μεταβιβάζεται μαζί με την υπάρχουσα οριζόντιο ιδιοκτησία θα υπολογίζεται φόρος μεταβίβασης και για τον Η.Χ. ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα..θα ήθελα αν κάποιος συνάδελφος μπορεί να με διαφωτίσει στο εξής ερώτημα.Ποιό ΦΕΚ ή ποιά εγκύκλιος ενημερώνει για το τι ισχύει για αυτούς που περαίωσαν την διαδικασία με το νόμο σουφλιά??

Έχω ρωτήσει ήδη πολεοδομίες και νομικούς αλλά το μόνο που μου είπαν είναι η διαδικασία (ξανά από την αρχή αφαιρουμένου του παραβόλου και του προστίμου που έχει ήδη πληρωθεί).

Link to comment
Share on other sites

τι έγινε με την παράταση? Τις προάλλες διάβαζα κάποιο χαρτί του υποργείου που έλεγε για την πληρωμή του προστίμου ότι δόθηκαν 30μήνες και έπειτα την επίσημο εγκύκλιο του υπουργείου τις 26/11/10 και δεν έλεγε ούτε για το πρόστιμο τίποτα? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!τελευταία ενημέρωση που είχα πάντως απο προιστάμενη στην πολεοδομία ήταν να μην κάνει απολύτως τίποτα ο ιδιοκτήτης και ότι ισχύει κανονικά η περαίωση που είχε κάνει με το νόμο σουφλιά!!

Τι να πώ??ελπίζω στο μέλλον να μην έχει πρόβλημα ο άνθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

ορθά στο είπε, αυτό γράφει και η νομοθεσία

αν έχουν ολοκληρώσει τη διαδικασία με το Ν. Σουφλιά δεν κάνουν τίποτα

 

ριξε όμως μια ματιά να βεβαιωθείς πως έχουν τα δηλώσει σωστα

διότι εένα μου έτυχαν περιπτώσεις που ήταν λάθος και τα ξαναδηλώσαμε

Link to comment
Share on other sites

ορθά στο είπε, αυτό γράφει και η νομοθεσία

αν έχουν ολοκληρώσει τη διαδικασία με το Ν. Σουφλιά δεν κάνουν τίποτα

Λεει κάτι τετοιο απλα αν υπαρχουν δεν εχουν ολοκληρωσει την διαδικασια να το κανουν τωρα με αυτο το νόμο.

Link to comment
Share on other sites

ναι περιγράφει 3 περιπτώσεις

1. να έχεις ολοκληρώσει + πληρωμές > τίποτα

2. να έχεις πάρει πληρότητα + χωρις πληρωμές > ξανακάνεις

3. να μην έχεις πάρει πληρότητα > ξανακάνεις

 

και βάζω και μια 4η να έχει γίνει λάθος > ξανακάνεις

 

σε κάθε περίπτωση που ξανακάνεις χρσιμοποιείς το παλαιό παράβολο, πληρώνεις μηχανικό

και αν έχει πληρωσει το πρόστιμο γίνεται επανέλεγχος μήπως προκύπτει επιπλέον πρόστιμο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.