Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ρωγμές σε πλάκα σκυροδέματος


 
kolam

Recommended Posts

Οι ρωγμες κατα μεγαλη πιθναοτητα δεν οφειλονταν σε καθιζηση του επιχωματος, αλλα σε συστολη ξηρανσης.

Δεν μπορω να ανοιξω τις φωτο για να πω με σιγουρια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 197
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μου είπε ο μπετατζής ότι την ποτίζει, αυτό είπε και χθες, τι να κάνω εγώ παραπάνω.

Γιατί, υπάρχει εμπιστοσύνη στην οικοδομή?

 

Αλλά από την στιγμή που δεν έβαλες νάιλον από κάτω

ήταν απολύτως φυσικό αυτό (και με δεδομένη την ελλειπή συντήρηση)

 

Αν πάλι έχει δεσμευτεί εγγράφως για την συντήρηση του μπετόν

και αθέτησε την δέσμευσή του,

εγώ θα τον υποχρέωνα σε αποζημίωση.

Όχι πως έχουν ιδιαίτερη αξία οι ρωγμές,

αλλά για να μπαίνουν τα πράγματα στην θέση τους...

Edited by Brasco
Link to comment
Share on other sites

Από τα στοιχεία και μόνο (χθεσινή σκυροδέτηση- άφησα το μάστορα - μου είπε ότι έβρεξα) σίγουρα δεν είναι από καθίζηση , εκτός και αν μπάζωσε με χώμα νεκροταφείου.

 

και + 1000 για αυτά που λεει ο Brasco γιατί μετά αρχίζει και η εργασία ανωδομής, οπότε αν δει ότι από τώρα δεν αστειέυεσαι θα προσωρήσεις καλύτερα μαζί του.

Link to comment
Share on other sites

Βrasco

Σε αλλη χωρα αυτα.

Εγω τους τα λεω, με γραφουν, ειμαι απο πανω τους, με γραφουν, τους τα δινω πλεον γραπτα σε 2 αντιγραφα και τα υπογραφουν. Παλι με γραφουν, ουτε τα διαβαζουν.

Αντε πες τους για αποζημιωση.

Δεν λεω οτι δεν με σεβονται (αν και παιζει και αυτο), αλλα εχουν μαθει αλλιως.

Παραδειγμα : Ποσο κοστιζει 100μ λαστιχο, 3-4 ταυ και 3-4 μπεκ ποτισματος??? Ουτε 200Ε. Τα εχεις για μια 5ετια για πλακα. Τα αφηνεις ολη μερα και ποτιζουν. Απλο.

Αλλα δεν θελουν, πως να το κανουμε. Τσακωνεσαι, φωναζεις, δεν κοιμασαι το βραδυ, αλλα γινεται η δουλεια σου.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Θα το καταλάβουν όταν τους πεις - 100 ευρώ επειδή δεν τήρησες αυτό που υπέγραψες και για την αποκατάσταση του.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ταλαμπαν αυτοι Κωστα.

Δεν καταλαβαινουν.

Τα 100Ε θα στα βαλλει εξτρα καπου αλλου.

Ασε που θα μπεις και σε ντραβαλα με τον ιδιοκτητη και παει λεγοντας.

Αν εισαι απλα επιβλεψη ειναι λεπτη η θεση σου.

Η μονη λυση ειναι "εγω ερχομαι και τσεκαρω, οτι ειναι εκτος μελετες, τα ξηλωνεις και τα ξαναφτιαχνεις". Στην επομενη δουλεια δεν θα τολμησει να το κανει.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Ο επιβλεπων εννοεις???

Συμφωνω γιαυτο και οσο μπορω ειμαι απο πανω τους. Πραγματικα κανεις δεν θελω να μπει μεσα, για τον οποιοδηποτε λογο.

Αλλα αν καθεσαι 2 μερες να κανεις πχ αναπτυγματα, να τα τυπωσεις με λογικη συνεχεια για να τα διαβασει, να τα κανεις βιβλιοδεσια για να μην τα κανει μπαχαλο και αυτος τα πεταει το καθισμα του συνοδηγου, τι κανεις???

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.