Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαφορά ΜΜ και ΜΠΔ


Mpampiskal

Recommended Posts

hektor, και όποιος είναι αχταρμάς και θέλει να τα κάνει όλα, ας γίνει ΜΠΔ... Και μετά τους φταίω εγώ, που λέω τις αλήθειες... Αλλά δε πειράζει, όλα κρίνονται σε αυτήν την ζωή, και ειδικά στο επαγγελμά μας τέτοιες συμπεριφορές επιβιώνουν για λίγο... (σορυ για το άχτι που έβγαλα, αλλά δε μπορώ αλλό βρε παιδί μου, μου την έχει δώσει άγρια μετά την παρουσίαση-παρωδία...)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 251
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είναι άδικο για όλους τους μηχανικούς ΤΕ που παλεύουν τόσα χρόνια για το αυτονόητο και να μην τους δίνουν ΕΔ και σε άλλους να δίνουν ΕΔ έτσι για πλάκα χωρίς να έχουν καμία σχέση με το αντικείμενο που σπούδασαν μόνο και μόνο επειδή διδάχτηκαν ένα η δύο μαθήματα σχετικά με τα ΕΔ που έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το hektor και την spgirl.

 

Κάποιοι από αυτούς που παίρνουν για πλάκα τα απεριόριστα ΕΔ Ηλεκτρολόγου με 1-2 μαθήματα ηλεκτρολογικά είναι αυτοί που λένε ότι 4 χρόνια σπουδών των μηχανολόγων ΤΕ δεν επαρκούν για τα ΕΔ που ζητούν οι μηχανολόγοι ΤΕ.

και το αντίστροφο στους ηλεκτρολόγους πε με τα ΕΔ μηχανολόγου πε.

 

Υπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις στους παραπάνω όπως η spgirl!

Διαβάζουμε όλα τα post της spgirl!!! :)

 

και κάτι άσχετο: και αφού το "girl" το μάθαμε, το "sp" στο spgirl τι σημαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρέσεις ηλεκτρικά κυκλώματα όλα τα υπόλοιπα μαθήματα δεν είναι ηλεκτρολογία.Μου αρέσει που έχετε και απεριόριστα δικαιώματα στα ηλεκτρολογικά.
Αληθεύει ότι οι Παραγωγής και διοίκησης υπογράφουν απεριόριστα ηλεκτρολογικά?

Γιατί αν συμβαίνει αυτό και όποιος γνωρίζει το αντικείμενο δεν θα προσλάμβανε ποτέ κανένα ΜΠΔ για μηχανολογικά πόσο μάλλον για ηλεκτρολογικά.

 

Και εξηγούμαι. Δεν υπάρχει περίπτωση να ζητήσω μηχανολόγο ή ηλεκτρολόγο για συνεργασία ή μελέτη και να μου παρουσιαστεί ΜΠΔ για τις παραπάνω μελέτες. Ούτε μία στο εκατομμύριο (και πάντα μιλάω προσωπικά) δεν υπάρχει περίπτωση να συνεργαστώ για τις παραπάνω μελέτες με τους ΜΠΔ.

 

Γιατί ???

Μα γιατί πολύ απλά και το αντικείμενο είναι ελλειπές άλλά ειδικά στην ηλεκτρολογία θα γελάει και το παρδαλό κατσίκι...

Link to comment
Share on other sites

Αληθεύει ότι οι Παραγωγής και διοίκησης υπογράφουν απεριόριστα ηλεκτρολογικά?....

 

όλα αγγελικά πλασμένα..

http://www.mpd.gr/documents/DIEYKRINISTIKH_EGKYKLIOU_03-12-08.pdf

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα δικαιώματα μηχανολόγου τα πήρανε νύχτα.

Αλλά υπογράφουν και ηλεκτρολογικά ???

Γιατί αν συμβάινει κάτι τέτοιο πουλάω plotter, αγοράζω DATSUN το γεμίζω μπανάνες και βγαίνω στους δρόμους και τις μοιράζω στον κόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα δικαιώματα μηχανολόγου τα πήρανε νύχτα.

Αλλά υπογράφουν και ηλεκτρολογικά ???

 

Ε, καλά δεν ξέρεις ότι τα ΕΔ μηχανολόγου πε πάνε πακέτο με τα ΕΔ ηλεκτρολόγου πε;

(και το αντίστροφο)

με μόνη εξαίρεση στους ηλεκτρονικούς πε.

Link to comment
Share on other sites

Ε, καλά δεν ξέρεις ότι τα ΕΔ μηχανολόγου πε πάνε πακέτο με τα ΕΔ ηλεκτρολόγου πε;

(και το αντίστροφο)

 

Έτσι, έτσι !!! Δώστε και σώστε !!!

 

Αφιερωμένο στο Ελλαδιστάν

 

Link to comment
Share on other sites

Ε, καλά δεν ξέρεις ότι τα ΕΔ μηχανολόγου πε πάνε πακέτο με τα ΕΔ ηλεκτρολόγου πε;

(και το αντίστροφο)

με μόνη εξαίρεση στους ηλεκτρονικούς πε.

 

Οι ηλεκτρονικοί φαίνετε δεν χωρούσαν στην παρέα .

Όπως λέει και ο λαός στους δύο τρίτος δεν χωράει .

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.