Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμφισβήτηση επιλογής σχολής


Recommended Posts

να βγάλουμε και το μηχανικός απο το τίτλο...να γίνουμε μια 5ετής ΑΣΟΕΕ...γιατί εκεί μας θέλουν.

 

Στο ''εκεί μας θέλουν'' συγκαταλέγομαι και γω?

 

Βαγγέλη άσε την μουρμούρα και την γκρίνια... Κάτσε τελείωσε τη σχολή σου και άσε το ύφος Ξανθόπουλου ''Με αδίκησε η κοινωνία''...

Link to comment
Share on other sites

L O L!Εσυ λες πως εκμεταλλεύομαι το κράτος και τωρα λές πως γκρινιάζω επειδή με αδικεί η κοινωνία?Τέλος πάντων.Δεν νομίζω πως έχουμε να χωρίσουμε τίποτα.Εγω θέλω να αποφοιτήσω, και να κάνω κουτσά-στραβά ότι μου μάθει η ρημάδα σχολή μου σχετικά με Η/Μ...νομικά δεν με κωλύει κανείς...τα άλλα είναι δικό μου ζήτημα...όσο και αν θέλουν να χαρακτηρίσουν κάποιοι τους ΜΠΔ αποτυχημένους...απλά έχω άλλους τόσους να διαψεύσω...όπως έχουν κάνει τόσοι ΜΠΔ που ασχολούνται με υπογραφές...συγγνώμη αν σε προσέβαλλα κάποια στιγμή...εγώ απο δω και πέρα πάντως θα δηλώνω οτι έχω γράψει και στην ειδικότητα μου...πιστεύω ανταποκρίνεται πλήρως στην εικόνα που έχουν οι ΜΠΔ κατά τη γνώμη σου.

Link to comment
Share on other sites

συγγνώμη αν σε προσέβαλλα κάποια στιγμή...

 

Δε βαριέσαι Βαγγέλη, συνηθισμένα τα βουνά στα χιόνια... Άλλωστε με τα δικά σου λόγια, εγώ απλά σπάω πλάκα με 18χρονά...

 

εγώ απο δω και πέρα πάντως θα δηλώνω οτι έχω γράψει και στην ειδικότητα μου...πιστεύω ανταποκρίνεται πλήρως στην εικόνα που έχουν οι ΜΠΔ κατά τη γνώμη σου.

 

Έχεις χιούμορ (επιτέλους το ανακάλυψες και το δικό μου...) Τώρα τη γνώμη εχώ εγώ για τους ΜΠΔ την κρατάω για τον ευατό μου... Αυτά που έχω μοιραστεί στο foroum είναι αληθή, αλλα ρε φιλέ δε σας μισώ ούτε θέλω να σας συκοφαντήσω ή να σας κόψω τη φόρα κτλ κτλ...

 

(Παρεπιμπόντως, το μεσημέρι μίλαγα με ένα φίλο μου ΜΠΔ και με είπε κομπλεξικιά... Εγώ του μίλαγα με ωραία επιχειρήματα και αυτός με έβρισε... Δλδ όποιος διαφωνεί μαζί σας είναι κομπλεξικός? Αν είναι έτσι, ναι είμαι, το λέω και το δηλώνω, θα το βάλω και γω στην Ειδικοτητά μου...)

 

 

Θα σε παρακαλούσα από εδώ και πέρα να είσαι πιο προσεκτική στις εκφράσεις σου.

Το Φόρουμ φυσικά και δεν είναι χώρος για να σπας, όπως εσύ λες, πλάκα με 18-χρονα.

ilias

Link to comment
Share on other sites

Ε πες μας τότε τι να κάνουμε???Τι στο διάκο 64 μαθήματα έχουμε...τι σόι επιστήμονες είμαστε???Μπά μάλλον δεν είμαστε...τσάμπα τα δικαιώματα, τσάμπα και τα μαθήματα...άνεργοι βγαίνουμε...ή θα "κλεβουμε" δουλειές απο άλλους μηχανολόγους-ηλεκτρολόγους αν ο μπαμπάς μας έχει έτοιμο γραφείο ή πολύ απλά θα πεθάνουμε...μονόδρομος οι ΜΠΔ...και εδώ γιατί δεν μιλάς με επιχειρήματα???off the record τώρα όλη μέρα μιλάς με ΜΠΔ??Τόσο μεγάλη σχέση έχουν οι προπτυχιακοί με τους μεταπτυχιακούς?Εγω 2 ξέρω ο ένας εκ των οποίων μου κάνει εργαστήριο προγραμματισμό κάποιες φορές.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε ρε Βαγγέλη, τόσο καιρό που μιλάμε δε σου μιλάω επιχειρήματα? Εκτός και αν εσύ θεωρείς επιχειρήματα μόνο τα ΠΣ, τότε ναι λέω αηδίες...

Ναι, όλη μέρα βρίζομαι με τους ΜΠΔ (είπαμε μου έχει μείνει μανιάτικο η χυλόπιτα πριν από χρόνια...Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα).

Για τον Ευτυχή που λες, το ξέρω το παιδί, είναι διδακτορικός και πολύ καλός... Βλέπεις δε μιλάω μόνο με προπτυχιακούς, δε είμαι και τόσο κομπλεξικιά...

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο με σένα είναι οτι λές ονόματα δημοσίως.Αν και θα ήθελα τη γνώμη του σε αυτά που λές(δεν έχουμε μιλήσει τόσο διεξοδικά αλλά εκείνος μου είχε πεί πως το μόνο που μένει είναι το ΦΕΚ...ή μπας και αυτός βλογάει τα γένια του?).Μην τον αναφέρεις άλλο εδώ, αν θές σε pm, sms, e-mail, σήματα καπνού, ταχυδρομικώς αλλά μην αναφέρεις ανθρώπους εν άγνοια τους.Εμένα θα με πείραζε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο με σένα είναι οτι λές ονόματα δημοσίως.Αν και θα ήθελα τη γνώμη του σε αυτά που λές(δεν έχουμε μιλήσει τόσο διεξοδικά αλλά εκείνος μου είχε πεί πως το μόνο που μένει είναι το ΦΕΚ...

 

Σιγά ρε Βαγγέλη, δεν έδωσα και το ΑΦΜ του... Χαχαχαχαχαχα...

 

Μα τι περιμένεις να σου πει... Εννοείται ότι θα ευλογήσει τα γένια του (αν και δεν έχει...). Ευτυχώς όμως αυτός είναι από τους συνειδητοποιημένους... Θέλει να γίνει καθηγητής στο ΠΚ...

Link to comment
Share on other sites

Είσαι απίστευτη!Μα αν κανένας ΜΠΔ δεν έχει πρόβλημα στη δουλειά του, μια χαρά ασκεί τα δικαιώματα του, είναι δεν είναι μηχανολόγος, τότε ποιο είναι το πρόβλημα?Να μην ψωνίζονται οι φοιτητές?Αλλά είπαμε...εγω εφ'οσον δεν έχω έτοιμο γραφείο είμαι ήδη νεκρός...άντε να ζήσω κάνα 2 χρόνια σε καμιά εταιρία συμβούλων...μου θυμίζεις ένα κομματόσκυλο...έλεγε πως αν εμείς μετονομαστούμε χαθήκαμε, πως θα είμαστε πιο κάτω και απο ΤΕΙ και πως θα είμαστε μια ζωή άνεργοι εκτός και αν πάμε εξωτερικό...βέβαια ήταν πρωτοετής και δεν είχε ξανακούσει πως σε μια δουλειά μπορεί να πάμε για συνέντευξη...πίστευε πως απλά στέλνουμε βιογραφικά και όποιον πάρει ο Χάρος.Να στον γνωρίσω να γράψετε παρέα τον επικήδειο των ΜΠΔ!

 

 

Το πιο κάτω απο ΤΕΙ το εννοώ απο άποψη στην αγορά εργασίας ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΕΙΩΣΩ κανέναν.Είπαμε, στο πάτο του τεχνικού κόσμου είναι οι ΜΠΔ και τον ξύνουν για να πέσουν στο κενό.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Βαγγελη με έπεισες... Μετά από τόσες εβδομάδες που μιλάμε, ναι πείστηκα από τα σοφά λόγια και τα ολόσωστα επιχειρηματά σου...

 

Και δηλώνω δημοσίως:

1. Οι ΜΠΔ είναι Μηχανολόγοι

 

2. Δεν είναι απλώς Μηχανολόγοι, είναι οι Καλύτεροι Μηχανολόγοι με το Μ κεφαλαίο

 

3. Μόλις αποφοιτούν όλοι οι εργοδότες θα μαλλιοτραβιούνται για να τους πάρουν... Ειδικά οι ενεργειακές εταιρείες δε θα θέλουν τους φλώρους τους ενεργειακούς τους ΗΜΜΥ αλλά τους τιτανοτεράστιους ΜΠΔ που είναι οι καλύτεροι σε όλα...

 

 

(Ικανοποιήθηκες?)

 

Όσο για τη σύγκριση μου με κομματόσκυλα, θα μπορούσα να κάνω και γω κάποιες ανάλογες συγκρίσεις για σένα... Αλλά φίλε μου εγώ δε θέλω να σε προσβάλλω...

 

Αλλά το ξαναλέω: ΟΙ ΜΠΔ ΕΙΝΑΙ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΙ...

Link to comment
Share on other sites

Και δηλώνω δημοσίως:

1. Οι ΜΠΔ είναι Μηχανολόγοι

 

Και Δευτέρα Παρουσία να γίνει αυτοί δεν είναι Μηχανολόγοι.

 

Αλλά το ξαναλέω: ΟΙ ΜΠΔ ΕΙΝΑΙ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΙ...

 

Ούτε στα πιο απατηλά τους όνειρα...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.