Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πατητή τσιμεντοκονία


Recommended Posts

Γεια σας και καλή νέα χρονιά 2011. Εχω ένα δάπεδο στο σπίτι μου επενδεδυμένο με πέτρα και με πλάκα καρύστου που πριν πολλά χρόνια ειχε περαστει ένα βερνίκι με κρούστα που μόνο σε διάφορα σημεία παραμένει ακόμα. Θέλω να κάνω πατητή τσιμεντοκονία. Εχω ακούσει μέχρι στιγμης πολλές εκδοχές,

1ον να περάσω χαλαζιακό αστάρι και μετά έτοιμη τσιμεντοκονία της ντουροστίκ(λίγο άτοπο το βρίσκω μιά και η επιφάνειά μου παρουσιάζει πολλές ανωμαλίες.

2ον να περάσω ενα κάποιο αυτοεπιπεδούμενο χωρίς αστάρωμα και μετά κατευθείαν την έτοιμη πατητή τσιμεντοκονία

3ον να περάσω τσιμεντοκονία με αμμο ποταμίσια και βουνού να ψεκάσω με ρητίνη και μετά να περάσω την πατητή.

Τι νομίζεται ότι είναι καλύτερο και ποιαν πατητή πρέπει να διαλέξω? Αυτήν που είναι απο τα παραδοσιακά νησιώτικα υλικά ή την σύχγρονη με τα διάφορα πρόσμικτα συστατικά?

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

καλησπέρα,

για να μην ανοίξω καινούριο θέμα θα τα γράψω εδώ μιας και αφορά την πατητή τσιμεντοκονία.

έχει χρησιμοποιήσει κανείς σας, αυτή την έτοιμη της durostick;

 

θέλω να αλλάξω το δάπεδο και το μπάνιο του σπιτιού μου και θέλω να χρησιμοποιήσω πατητή τσιμεντοκονία. αυτή τη στιγμή υπάρχει πλακάκι με αρμό 2mm. το σπίτι είναι στην Πάτρα και έχω πάρει προσφορά απο δύο εταιρείες. Κουρασανίτ και Durostick.

 

έχει χρησιμοποιήσει κανείς σας κανένα απο τα δύο συστήματα των εταιρειών;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.