Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μεταπτυχιακό στην Σουηδία(Απο ΤΕΙ)


Recommended Posts

Γεια σας είμαι φοιτητής στο τμήμα πολιτικών δομικών έργων και τελειώνω τις σπουδές μου τον φεβρουάριο. Σκέφτομαι λοιπόν να κάνω μεταπτυχιακό

( Energy Optimizations for Buildings Mälardalen University)στην Ενεργειακή απόδοση των Κτηρίων.. Αφού το έψαξα και έστειλα mail (ακόμα δεν πήρα απάντηση μάλλον λόγω εορτών) ζητάνε να έχεις 180 ects και IELTS (αντίστοιχα στο ΤΕΙ έχουμε 220) αυτά βρήκα ως προαπαιτούμενα.Θα ήθελα λοιπόν να μου πει κάποιος από προσωπική εμπειρία τι παίζει με τις σπουδές στην Σουηδία..(συγκεκριμένα φοιτητής από ΤΕΙ )

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Γεια σας είμαι φοιτητής στο τμήμα πολιτικών δομικών έργων και τελειώνω τις σπουδές μου τον φεβρουάριο. Σκέφτομαι λοιπόν να κάνω μεταπτυχιακό

( Energy Optimizations for Buildings Mälardalen University)στην Ενεργειακή απόδοση των Κτηρίων.. Αφού το έψαξα και έστειλα mail (ακόμα δεν πήρα απάντηση μάλλον λόγω εορτών) ζητάνε να έχεις 180 ects και IELTS (αντίστοιχα στο ΤΕΙ έχουμε 220) αυτά βρήκα ως προαπαιτούμενα.Θα ήθελα λοιπόν να μου πει κάποιος από προσωπική εμπειρία τι παίζει με τις σπουδές στην Σουηδία..(συγκεκριμένα φοιτητής από ΤΕΙ )

 

Ευχαριστώ

 

Στο ΤΕΙ έχουμε 240. όχι 220.

Στην Σουηδία έχει μια ιστοσελίδα κεντρική που κάνουν αιτήσεις για μεταπτυχιακά εκεί πρέπει αν κάνεις της αίτηση σου και όχι απευθείας στο πανεπιστήμιο.

 

https://www.studera.nu

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.