Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πόσοι τελικά κάνατε περαίωση το 2010;


Κάνατε τελικά περαίωση το 2010;  

114 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Κάνατε τελικά περαίωση το 2010;

    • Ναι
      42
    • Όχι
      67
    • Όχι, δε με αφορά (είμαι μισθωτός κλπ.)
      4
    • Ναι, αλλά αδυνατώ να την αποπληρώσω
      1


Recommended Posts

Παιδια εγω παντως ημουν απο αυτους που πιστευα πως λογω της Οικονομικης καταστασης ισως να αλλαζαν λαθη και παθογενειες της χωρας αυτης που υπαρχουν εδω και δεκαετιες.

 

Δυστυχως διαψευστηκα οικτρα. Η τρομακτικη αυξηση της φορολογιας σε ολα τα επιπεδα, οι μεγαλες μειωσεις μισθων ακομα και σε υπαλληλους των 1000 Ευρω και το παγωμα στα δημοσια εργα οπως και η σταση πληρωμων του κρατους το 2010 εχουν δημιουργησει συνθηκες ασφυξιας και γενικευμενης καταρρευσης της αγορας.

 

ο Τpanag εχει απολυτο δικιο πριν που ανεφερε πως οταν η κατασταση αυτη χτυπησει και την δικη σας πορτα( κατι απολυτως σιγουρο για μενα) τι θα λετε τοτε? Εγω εδω και 7 μηνες εχω να παρω εργο και μονο πληρωνω απο τα ετοιμα τα οποια τελιωνουν σιγα σιγα... Μετα τι θα γινει?

Επισης μην ξεχνατε πως ολοι σαν εμενα, δηλαδη που εχουν ανοικτο γραφειο και πληρωνουν τις υποχρεωσεις τους, δεν εκλαμβανονται ως ανεργοι, παροτι στην ουσια χωρις δουλεια ειμαστε και εμεις.

 

Το μεγαλυτερο προβλημα δεν ειναι φιλοι μου η κατασταση που βιωνουμε τον τελευταιο χρονο με την μεγαλη πτωση της δουλειας. Το προβλημα ειναι πως δεν υπαρχει κανενα φως στον οριζοντα. Προσφατα η γερμανικη εφημεριδα "Βild" ειχε ενα αρθρο στο οποιο αναρωτηθηκε "Ποσο ακομα θα αντεξουν οι Ελληνες με τετοια λιτοτητα?" και μεσα στις προβλεψεις της μιλαγε το 2011 για 1.000.000 ανεργους, υφεση 4%, πληθωρισμο 5% και για ακομα μεγαλυτερες περικοπες σε μισθους και συνταξεις. Ποιος θα αντεξει λοιπον?

 

Υ.Γ.1. Προσφατα ειχε βγει ενα εργο σε δημο της Ανατολικης Αττικης με τιμη εκκινησης 21.750 Ευρω. Το εργο αυτο χτυπηθηκε με 8.100 Ευρω.

Ο Μηχανικος που πηρε το συγκεκριμενο εργο μετα απο λιγο καιρο κυρηξε πτωχευση. Με αυτη την κατασταση βγαινουν οι υποχρεωσεις κανενος?

 

Υ.Γ.2. Περαιωση εκανα οπως ειπα μονο λογω φοβου για ελεγχο. Παροτι ολα μου τα βιβλια ειναι ενταξει δεν θα μπορουσα να ειμαι ομηρος για 10 χρονια του καθε επιορκου κρατικου λειτουργου η του Παπακωσταντινου ο οποιος εχει απειλεισει οσους δεν καναν περαιωση πως "θα ελεγθουν".

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 41
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

thodoris1982 συμφωνώ και εγώ. Η κατάσταση είναι σε τεντωμένο σχοινί για πολλούς. Και εγώ έχω να πάρω έργο από το 2009 και με τελευταία ολοκλήρωση έργου τον Μάιο του 2010.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.