Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μητρώο προσωρινών ενεργειακών επιθεωρητών


vangalanos

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 65
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είδα την πρόοδο της αίτησής μου και λέει αυτό:

 

Εξετάστηκε από ΓΕΠΕΕ.

Αναμένεται έκδοση Υπουργικών Αποφάσεων

Χορήγησης Προσωρινών Αδειών και Απόρριψης Αιτήσεων

 

Λογικά τώρα περιμένω μαιλ ,για να πληρώσω ή να απορρίψουν την αίτηση;

Link to comment
Share on other sites

Ηλεκτρονικά εκεί που λέει πορεία της αίτησης σας έλεγε "προς έγκριση από υπουργό". Μετά μου ήρθε το mail που έλεγε πως με απορρίπτουν διότι δεν στοιχειώνεται 10ετής εμπειρία. Παρακάτω εξηγούσε ότι χρειάζονταν παραστατικά για κάθε έτος ξεχωριστά. Μόνο σε περίπτωση μεγάλου (?) έργου ένα παραστατικό ίσχυε για 2 χρόνια. Αυτό βέβαια δεν το πρόσεξα στην προκήρυξη.

 

Εμένα πάντως λόγω του οτι είχα 10ετή εμπειρία αλλά τα πρώτα 4-5 χρόνια είχα υπαλληλική σχέση, μου ζήτησαν λίστα με έργα που συμμετείχα. Τους έστειλα μια κατάσταση με εργα και άδειες (οπως αναφέρει ο συνάδερφος στην προηγούμενη σελίδα)

Τώρα η κατάσταση είναι

Εξετάστηκε από ΓΕΠΕΕ.

Αναμένεται έκδοση Υπουργικών Αποφάσεων

Χορήγησης Προσωρινών Αδειών και Απόρριψης Αιτήσεων

Κοίτα να δείς μήπως μπορείς να κάνεις ένσταση εαν έχεις 10ετή εμπειρία.

Link to comment
Share on other sites

Είδα την πρόοδο της αίτησής μου και λέει αυτό:

 

Εξετάστηκε από ΓΕΠΕΕ.

Αναμένεται έκδοση Υπουργικών Αποφάσεων

Χορήγησης Προσωρινών Αδειών και Απόρριψης Αιτήσεων

 

Λογικά τώρα περιμένω μαιλ ,για να πληρώσω ή να απορρίψουν την αίτηση;

 

ok kai to mail tora prepi na doso kai 150E

 

(Σε συνέχεια της από 11.10.2010 «Πρόσκληση για τη χορήγηση Προσωρινών Αδειών Ενεργειακών Επιθεωρητών, απαιτείται η πληρωμή του ποσού των εκατόν πενήντα (150) ευρώ.

 

Η πληρωμή γίνεται σε οποιαδήποτε Δ.Ο.Υ. με έκδοση διπλότυπου είσπραξης όπου στην αιτιολογία αναφέρεται «υπέρ του ΕΤΕΡΠΣ, ΚΑΕ εσόδων 3745 εγγραφή στο μητρώο Ενεργειακών Επιθεωρητών».

 

Το διπλότυπο αυτό απαιτείται να αποσταλεί άμεσα στην υπηρεσία μας ταχυδρομικά (με αναφορά του ηλεκτρονικού πρωτοκόλλου της αίτησής σας στο buildingcert.gr), ώστε να ολοκληρωθεί η διαδικασία για την εγγραφή σας στο αντίστοιχο μητρώο.

 

Σημειώνουμε ότι, για την γρηγορότερη ενημέρωση του συστήματος και την εγγραφή σας στο μητρώο, παρακαλούμε να στείλετε επίσης το διπλότυπο και σε ηλεκτρονική μορφή με fax σε έναν από τους αριθμούς 210 6969708 ή 210 6969504 ή με e-mail στην διεύθυνση [email protected]

 

 

 

Ευχαριστούμε

 

 

 

Αποστολή του διπλοτύπου στη διεύθυνση:

 

 

 

Ειδική Γραμματεία Επιθεώρησης Περιβάλλοντος και Ενέργειας

 

Ειδική Υπηρεσία Επιθεωρητών Ενέργειας (Ε.ΥΠ.ΕΠ.ΕΝ.)

 

Μεσογείων 119 (7ος όροφος, γραφείο 720), ΤΚ 10192 Αθήνα

 

e-mail: [email protected]

(υπόψη Γρηγ.Οικονομίδη))

Link to comment
Share on other sites

έχει.....υπάρχει καμιά καινούρια αίτηση. Εκανα αίτηση την πρώτη φορά και ενώ φαινόταν πως θα γίνω δεκτός δεν προχώρησα, τωρά?????.............?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή markor πρώτα σε απέρριψαν με mail, λόγω "λίγων" παραστατικών και μετά σε κάλεσαν να πληρώσεις και σε έγραψαν στο μητρώο?

Πάντως στην προκηρυξη-προσκληση για τους προσωρινους ενεργ. επιθεωρητες, μαζι με τα δικαιολογητικα πχ φωτοτυπία αστ. ταυτότητας κλπ, αναφέρει και μεταπτυχιακο, χωρις να το διευκρινίζει ως προαιρετικό. Προφανως αρκετοι έχουν εγγραφει στο μητρωο μονο με την προυπηρεσια.

 

Προαιρετικο ειναι.

Το χρειαζεται οποιος επιθυμει να του κατοχυρωθει ο χρονος/τα χρονια που εκανε μεχρι να αποφοιτησει και απο εκει ως προϋπηρεσια χωρις κανενα αλλο δικαιολογητικο...

Δηλαδη αν προσκομισεις 9ετη εμπειρια αποδεδειγμενη με παραστατικα και μεταπτυχιακο, γινεσαι δεκτος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με πήραν, τηλέφωνο την προηγούμενη Δευτέρα, μου είπαν οτι εχω εγκριθεί, και θα με ειδοποιήσουν για την πληρωμή....Ακόμα τίποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.