Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κόστη-Αμοιβές Ι.Κ.Α. - Ημερομίσθια


konsolas

Recommended Posts

Δεν το ηξερα αυτο...

Οποτε οι τραπεζα τα βαζει σε καποιο λογαρισμο του ΙΚΑ???

 

Ισχυει για ολες τις τραπεζες???

 

Στο e-banking της ΕΤΕ δεν εχει επιλογη για ΑΜΟΕ, μονο ΑΜΕ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 28
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πράγματι, στην θέση του ΑΜΕ γράφεις τον ΑΜΟΕ. Αν θέλεις επιβεβαίωσέ το καλώντας στην υποστήριξη του e-bakning.

 

Για πολλές, δεν ξέρω αν είναι όλες, σίγουρα όλες οι μεγάλες.

Link to comment
Share on other sites

AlexisPap δεν ισχύει σε όλα τα υποκαταστήματα αυτό που λες, διότι στη χώρα των αθανάτων θεών κ του πράσινου ήλιου, του ΠΑΟΚ της ΑΕΚ της Καλαμαριάς, πατρίδα θρησκεία, σουβλάκι με πίττα, datsun adidas κ χάνι της Γραβιάς οέο ΑΚΟΜΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΗΝ ''ΚΑΡΤΕΛΑ''........

 

Δηλαδή, μιλάμε για πιθηκανθρώπους, ανθρωποειδή μεταλλαγμένα ωσάν τις πρώτες προσπάθειες των Ανουνάκι να δημιουργήσουν σκλάβους με νοημοσύνη αναμιγνύοντας πιθηκικό DNA με αυτό των θεών.

 

Κάπου τους ξέφυγε λίγο το μίγμα, παραέπεσε πιθηκικό DNA κ έτσι δημιουργήθηκαν δύο νέα είδη, τα οποία ναι μεν μοιάζουν με ανθρώπους, αλλα΄στην πραγματικότητα είναι πιθήκια κ σαύρες:ο Έλληνας Υπουργός Εργασίας κ ο Διοικητής ΙΚΑ.

 

Ο πρώτος αποφάσισε τα φάει λιγουλάκι σκαρφιζόμενος την ηλεκτρονική ΑΠΔ παρεούλα με την ΠΡΟΕΔΡΑΡΑ (πρώην) το Σωκρατάκο που μεγάλωσε περνώντας Ανατολικοβερολινέζους Δυτικά κ με την Intrakom έπρεπε να κάνει καμιά μπίζνα να φέρει νέους παίκτες τότε το 2002, κ ο δεύτερος κανόνισε να μη χαθούν θέσεις εργασίας λόγω αποφόρτισης της γραφειοκρατίας κ χάσουν τους εργαζόμενους ψηφοφόρους.Ειδικά στο ΙΚΑ αλεξάνδρας στους εργοδότες, εξυπηρετεί ένα ΑΜΕΑ με νοητικά προβλήματα, έτσι ώστε όταν φτάσεις στο γκισε στ' αλήθεια πιστεύεις ότι ο Θεός εστίασε εκείνη τη μέρα πάνω σου κ σε κοροϊδεύει.Μάλιστα, το καθυστερημένο όταν βλέπει ότι δεν το καταλαβαίνεις τί σου λέει βάζει τα κλάμματα!!K εσύ έχεις βγει στην πιάτσα για να ξεπετάξεις τις δουλειές σου κ έχεις να αντιμετωπίσεις ΤΕΤΟΙΑ κατάσταση!!:shock::shock::shock::-o:-o

 

Μιλάμε οι πίθηκοι-''άνθρωποι'' είναι καλλιτέχνες:σου λένε ''δεν πρόκειται κανείς να πάει να μας καταγγείλει που βάλαμε το καθυστερημένο να εξυπηρετεί, ποιός είναι τόσ άσπλαχνος ώστε να τα βάλει με ένα ΑΜΕΑ?''Επομένως εκεί λες ότι αν όντως δεν σου κάνει πλάκα ο προϊστάμενος (κ ο Θεός) απλά θα σκάσεις την επόμενη με εισαγγελική παραγγελία κ θα κάνεις δώρο στο Διάολο όσες ψυχές βρεις μπροστά σου να σου λένε άλλα.

 

Ως αποτέλεσμα, καταθέτεις μεν τη δήλωση ηλεκτρονικά, αλλά πας ΚΑΝΟΝΙΚΑ στο γκισέ κ την καταθέτεις, έτσι ώστε να μπορούν να περάσουν τα ένσημα στην Κ-Α-Ρ-Τ-Ε-Λ-Α.Χωρίς καρτέλα, ΕΡΓΟ ΟΥΤΕ ΑΝΟΙΓΕΙ ΟΥΤΕ ΚΛΕΙΝΕΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ, ΠΑΕΙ Κ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.

 

Αρκετά με τις ιστορίες κ για σήμερα.Αύριο πάλι, αρκετά μάθατε απόψε από το zavi.

 

ΈΝΑ ειναι το θετικό της ιστορίας: με το αίμα των μηχανικών πήρε ο Γάβρος 12 πρωταθλήματα!!!!!!!:lol:Α ρε προεδράρα, τί τρελό online software έφτιαξες πάλι, πάντως εγώ δεν έχω τίποτα να σου πώ από τη στιγμή που έκανες τους βάζελους να κλάψουν.

Link to comment
Share on other sites

...στη χώρα των αθανάτων θεών κ του πράσινου ήλιου, του ΠΑΟΚ της ΑΕΚ της Καλαμαριάς, πατρίδα θρησκεία, σουβλάκι με πίττα, datsun adidas κ χάνι της Γραβιάς...

 

Ρε zavi, πέρασαν τριάντα χρόνια από τότε, αυτά τα τραγουδούσαμε στον μπαμπά του τζέφρυ... προδίδεις τα χρόνια σου!

 

Όντως, σε κάποια (λίγα) καταστήματα ζητάνε να υποβάλλεται η ΑΠΔ και -ενίοτε- να προσκομίζεται η απόδειξη πληρωμής στην τράπεζα (:lol:), για να μπουν στον φάκελο... Μολονότι το σύστημα ενημερώνεται (σχεδόν) πάντα πρώτο...

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδιαβάστε το τελευταίο μου ποστ, το βελτίωσα να είναι πιό όμορφο όταν θα έρθει η ώρα να μπει στο χρονοντούλαπο.

 

Τέλος, να συμπληρώσω με τις νέες φανταστικές ιδέες του νέου φανταστικού Υπουργού Εργασίας, την ΕΠΑΝΑΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗ των εργοδοτών λόγω ''ΒΕΛΤΙΩΣΕΩΣ ΤΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑΣ''!!!!!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Όσοι τρέφουν ακόμα ελπίδες ότι υπάρχει σωτηρία από το βακτήριο του Έλληνα, απατώνται οικτρά, διότι ο νεοέλληνας από τη στιγμή που έχει δουλειά στο δημόσιο ΔΕΝ αλλάζει.Θα δημιουργεί γραφειοκρατία για να έχει δουλειά μια ζωή.Αλλά πού θα πάει, ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΜΑΡΤΗΣ ΡΕ ΜOY@#%&$*$ΝΑ να γλεντήσει κ ο zavi?????

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς καρτέλα, ΕΡΓΟ ΟΥΤΕ ΑΝΟΙΓΕΙ ΟΥΤΕ ΚΛΕΙΝΕΙ ΟΥΤΕ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ, ΠΑΕΙ Κ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.

 

:rolleyes:

 

Πολύ καλά Posts παίδες (ή μη ;))!

Μπράβο! Αυτό το thread είναι η απάντηση του γιατί πρέπει να υφίσταται τέτοιο φόρουμ σε πολλές κατηγορίες επαγγελμάτων!

Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμίτες, μικρός είμαι.Μιλάτε λες κ είμαι κάνας κωλόγερος.Ρε AlexisPap, δεν έχουμε διαφορά ηλικίας ρε φίλε..........(μη σου πω ότι είσαι μεγαλύτερος μάλλον....)

 

!Το πώς τα ξέρω όλα αυτά είναι άλλου παππά ευαγγέλιο, χτυπιέμαι σα χταπόδι κ τα μαθαίνω λόγω της δουλειάς - με τον κακό τρόπο συνήθως-, όσο για τις πληροφορίες για τον Τάκο τον Κόκκαλη, αυτά τα ξέρει κ η κουτσή Μαρία, κ όσο για άλλες ενδότερες πληροφορίες απλά τυχαίνει να έχω έναν άνθρωπο σε κάθε θέση όπως ο ναυτικός έχει από ένα παιδί σε κάθε λιμάνι!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Zavi άσχετο ...εάν είσαι ο ζβάν....τότε μαζί τελειώσαμε (2003) και την τελευταία φορά που συναντηθήκαμε ήταν σε εκδήλωση του ΤΕΕ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.