Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η/Μ - ενεργειακό ερώτημα: Mετρήσεις με αναλυτή ενέργειας


ronaldo

Recommended Posts

Mετρήσεις με αναλυτή ηλεκτρικής ενέργειας

 

Mε τη βοήθεια του αναλυτή ηλεκτρικής ενέργειας πήραμε τις παρακάτω μετρήσεις κατά τη λειτουργία της αεροσήραγγας k του εναλλάκτη θερμότητας,σχολιάστε τες.Τi παρατηρείτε για τις τιμές του συνφ κατά τη λειτουργία της αεροσήραγγας και τι κατά τη λειτουργία του εναλλάκτη θερμότητας?που οφείλεται αυτό??τι θα προτείνατε για τη βελτίωση του sunf?

 

kkkkkkkkkkkkkkkkkkk τάση(v) ένταση(A) ισχύς(kw) συνφ

αεροσήραγγα στο 30% 416,4 - 2,87 - 1,3 - 0,62

 

αεροσήραγγα στο 60% 417 - 5,71 - 3,1 - 0,81

 

αεροσήραγγα στο 90% 416,2 - 6,058 - 3,53 - 0,81

 

εναλλάκτης θερμότητας 414,4 - 14,63 - 10,5 - 0,98

 

εναλλάκτης θερμότητας 413 - 28,27 - 20,23 - 1

 

αεροσήραγγα στο 30% 414,3 - 16,3 - 14,7 - 0,98

+1 αντίσταση εναλλάκτη

αεροσήραγγα στο 60% 413,2 - 19,48 - 13,6 - 0,977

+1 αντίσταση εναλλάκτη

αεροσήραγγα στο 90% 411,2 - 29,76 - 21,09 - 0,995

+2 αντιστάσεις εναλλάκτη

 

Θα ήθελα οποιος από εσας μπορεί έναν απλό σχολιασμό των παραπάνω ερωτημάτων σε 8-10 σειρές,τίποτα το εξηζητημένο,απλές απαντήσεις!σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Περιέγραψε την εγκατάσταση ακριβέστερα. Τι είναι οι τιμές τάσης και έντασης που αναφέρεις? Τιμές στο hot wire?

Link to comment
Share on other sites

Περιέγραψε την εγκατάσταση ακριβέστερα. Τι είναι οι τιμές τάσης και έντασης που αναφέρεις? Τιμές στο hot wire?

 

 

Τι να σ πω φιλε,αυτή την εκφώνηση μας έδωσαν!k γω δε κατάλαβα τι ζητάει...το θέμα είναι ότι αν ζητήσεις διευκρινήσεις θα σε κράξουν κιόλας,θα σε πουν 'έξυπνο',γίαυτό k γω δεν ασχολήθηκα καθόλου k το έβγαλα εδώ το θέμα μήπως k κάποιος απαντήσει κάτι τελοσπάντων.έναν απλό σχολιασμό θέλω των παραπάνω δεδομενων,κάποια σύγκριση ίσως!

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι αν ζητήσεις διευκρινήσεις θα σε κράξουν κιόλας,θα σε πουν 'έξυπνο',

 

Εδώ στο φόρουμ, κράζουμε αυτούς που :

1. παρότι δεν καταλαβαίνουν, δεν ζητάνε διευκρινήσεις

2. κάνουν ότι καταλαβαίνουν για να προχωρήσουν παρακάτω

3. ζητάνε πληροφορίες γενικώς και αορίστως ,χωρίς οι ίδιοι να έχουν ιδέα τι ζητάνε

 

ΥΓ. Καλώς ήρθες στο φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

τι είναι αυτά που μου λέτε ρε παιδιά.έναν απλό σχολιασμό θέλω των παραπάνω δεδομένων...έτσι όπως τη παρέλαβα την εργασία την έβαλα εδώ μέσα.an δε καταλαβαίνετε εσείς τι ζητάει η εκφώνηση φανταστείτε που βρίσκομαι εγώ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.