Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εστίες τζακιού


ducatista

Recommended Posts

λοιπον παιδες με τις καμιναδες με βοηθησατε πολυ και το εκτιμω ομως τωρα μας απομεινανε οι εστιες. λοιπον απο μια ερευνα αγορας ειδα τα εξης: στο πρωτο που ειναι αγορασμενο θα μπει γωνιακη εστια με τζαμι κοστος 850 στους αλλους δυο οροφους θα μπουν χυτα χωρις τζαμι τα συναρμολογουμενα δηλαδη παλι γωνιακα 380 εκαστως. το θεμα ειναι οτι το πρωτο τζακι ειναι μαντεμι με επενδυση χαλυβα ενω τα αλλα δυο ειναι μαντεμι που θα τα συναρμολογισω εγω. στα 2 που ειναι συναρμολογουμενα τι πρεπει να προσεξω? εχεις κανενας σας καμια κακη εμπειρια? αν τα παρω τα 2 ετοιμα με επενδυση χαλυβα το κοστος θα παει 590 εκαστως. αξιζει?

Link to comment
Share on other sites

που να ξερω απλα μου λεει οτι ειναι fix, δεν συναρμολογιτε. και οτι δεν χανει. με τα αλλα ομως θα εχω προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

τα χυτά όπως γνωρίζεις δίνουν αστοχίες απο κενά δομής (αέρας) κατα την χύτευση.

 

Παρατήρηση: Μην κάνετε άσκοπη παράθεση ολόκληρου του αμέσως προηγούμενου μηνύματος, για λόγους οικονομίας του Φόρουμ.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, ilias

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα προτιμούσα το κλειστό με τζάμι

(κόβεις τον κρύο αέρα που εισέρχεται στο σπίτι όταν δεν το έχεις αναμμένο-ασφάλεια κλπ)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τι χαλυβας και ιστοριες λαμαρινα το λενε.. μια <κουκουλα> γυρω απ το μαντεμι.

 

 

Στην υπογραφή απαγορεύεται η διαφήμιση, όπως και παντού άλλωστε.

ilias

Link to comment
Share on other sites

Τι χαλυβας και ιστοριες λαμαρινα το λενε.. μια <κουκουλα> γυρω απ το μαντεμι.

 

Στην υπογραφή απαγορεύεται η διαφήμιση, όπως και παντού άλλωστε.

ilias

Αν απαγορευεται γιατι αφηνετε και περναει!! Εγω δεν ξερω! Δεν γνωριζω! Διαβασα τους κανονες σας και δεν ΠΟΛΥΚΑΤΑΛΑΒΑ τι ειναι η υπογραφη και τι ειναι τα αλλα δηλαδη.. ολα σε Ελληνικα να τα γραφετε κυριοι! Καμια διαφημιση δεν κανω και να το παρετε πισω αυτο!! Σε εργολαβο <καθε ειδους> εγω ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ και μπηκα εδω για διαφημιση?? Καποιος φιλος με ρωτησε και δημοσια εδω ειπα κ εξηγησα οτι μονος δουλευω και δεν αναλαμβανω! Οι διαχειριστες εισαστε προχειροι! Ειναι η υποτιθεμενη <διαφημιση> μου εδω τοσες μερες, τωρα το πηρατε χαμπαρι? Οχι δεν θα βαλω την <διαφημιση> εκει που πρεπει, θα σηκωθω να φυγω! Σκασιλα σας βεβαια αλλα.. αυτο το μηνυμα εχετε τ κοτσια να το αφησετε να υπαρχει?? Ανοιξα θεμα το <τζακια προβληματα και λυσεις> και φαινεται δημιουργος του ενας τυχαιος που ρωτουσε! Δεν ειναι τυχαια η αντιμετωπιση αυτη. Αλλα ναι! Α..λαμαρινα ειναι, πονηρια ειναι, μεθοδος και μεροληψια ειναι! Ευχαριστω μερικα παιδια (ολους οσους απαντησαν σ εμενα και με βοηθησαν) και σβηνομαι στ στιγμη! Σιγα τ αυγα, καλη σας συνεχεια στην υποκρισια!

 

Διαφωνία σχετικά με αποφάσεις συντονισμού παρακαλώ μόνο μέσω π.μ. όπως ορίζουν οι Κανόνες Συμμετοχής, τους οποίους διατείνεστε ότι διαβάσατε κιόλας!

ilias

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.