Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πριμοδότηση αθλητών για εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπαίδευση


stayros

Recommended Posts

Julius Caesar, την αναφορά σε ξένες εθνικότητες δεν την πρωτοέκανα εγώ... Και στην τελική, μακριά από μένα τέτοιες ετικέτες...

 

Θες να πάμε δλδ στο άλλο άκρο? Όποιος μη-Έλλην που φοιτεί σε ελληνική σχολή είναι εξ ορισμού βλάκας που εκμεταλλεύτηκε διατάξεις και παραθυράκια? Γιατί αν είναι έτσι, γτ δε λέμε και για τους Κύπριους, οι οποίοι με γενικό βαθμό τους δικού τους λυκείου 13 μπαίνουν σε ελληνικά Πολυτεχνεία?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 33
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σχετικά με τον κύριο Υφυπουργό, μιας και θίχτηκε και αυτό το θέμα ας ξεκαθαρίσει τα του οίκου του και μετά ας κάνει μαθήματα ηθικής και διαφάνειας.

 

Στο θέμα τώρα

το πρόβλημα δεν είναι μόνο πώς μπαίνουν κάποιοι σε μία σχολή, αλλά και το πώς βγαίνουν. Στη σχολή μας είχε έρθει πολύ γνωστός μπασκεμπολίστας, παρακολούθησε 2 πρωινα μαθήματα, πήρε κάποιες σημειώσεις, κάποια τηλέφωνα και έκτοτε δεν τον ξαναείδαμε. Μάλλον κατάλαβε ότι το πρόγραμμα ήταν βαρύ για να το παρακολουθήσει.

Αν ακούσω σε 5 χρόνια ότι ο .... είναι αρχιτέκτονας θα πάω να φουντάρω!

 

ο Zavi έχει δίκιο, κίνητρα πρέπει να δίνονται σε κάποιες συγκεκριμένες περιπτώσεις γιατί κάποιοι άνθρωποι έχουν κοπιάσει πολύ για να μας κάνουν περήφανους όλους του υπόλοιπους σε κάποιες σημαντικές εκδηλώσεις ...

 

Απλά πρώτον δεν θα έπρεπε να είναι τόσο "ξεχυλωμένα" τα όρια και οι προυποθέσεις και δεύτερον θα έπρεπε να ήταν έτσι το σύστημα που να μην ισχύει ότι ΟΛΟΙ όσοι μπαίνουν σε ένα πανεπιστήμιο να πρέπει να πάρουν ΚΑΙ ΠΤΥΧΙΟ.

Link to comment
Share on other sites

Μήν μέ πάρετε στραβά: είμαι υπέρ τής μέριμνας γιά τίς ευπαθείς κοινωνικές

ομάδες καί ύπερ τής εισαγωγής στα αει. Δέν υπάρχει τελειο σύστημα καί

θά υπάρχουν κάποιοι πού θά τό εκμεταλεύονται χωρίς νά τό αξίζουν.

.

 

Εγώ φίλε δε σε παίρνω στραβά, ίσα ίσα αν είσαι όντως στην κατηγορία των ευπαθών ομάδων που το Κράτος μερίμνησε για σένα, τότε θαυμάζω ΚΑΙ εσένα για την προσθάθειά σου ΚΑΙ το Κράτος για την υποστήριξή του.

 

Η πιάτσα μπορεί κ να μη σε απορρίψει αν προσπαθείς, τα λαμόγια όμως που ζουν κατ' επάγγελμα από τη μέριμνα ΣΙΓΟΥΡΑ θα τα απορρίψει.Διότι ΚΑΝΕΙΣ δεν γουστάρει τους πονηρίδηδες.....σου λέω ξέρω ζευγάρι που 15+χρόνια υποχρεώνουν το παιδί τους να παριστάνει το ΑΜΕΑ, για να ζουν όλοι τους από αυτό.....Αυτοί προφανώς δεν είναι άνθρωποι, είναι ανθρωπόμορφα σκουλήκια, πιθανόν στον σπίτι τους να έρπουν κ να εκκρίνουν γλειώδεις ουσίες αντί να μιλάνε, αλλά τί πρέπει εν τέλει να κάνουμε?Να καταργήσουμε τη μέριμνα επειδή υπάρχουν σκουλήκια?Προφανώς όχι.

Link to comment
Share on other sites

σου λέω ξέρω ζευγάρι που 15+χρόνια υποχρεώνουν το παιδί τους να παριστάνει το ΑΜΕΑ, για να ζουν όλοι τους από αυτό.....

 

Και που νομίζεις πως υπάρχει όριο στον εξευτελισμό της ανθρώπινης ύπαρξης, μαθαίνεις αυτό. Τι να πει κανείς...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.