Μετάβαση στο περιεχόμενο

προβλημα με κατατμηση αγροτεμαχιων.


Recommended Posts

παρακαλω θα ηθελα τη γνωμη σας για το προβλημα που εχω με μια εκταση 22 στρεματων εκτος σχεδιου.το 1998 εκανα κατατμηση και δινοντας με ξεχωριστα συμβολαια το 1% απο το καθε 4αρι σε μια φιλη μου εκανα τεσσερα ξεχωριστα 4ρια.το ενα πουληθηκε το 2003 και εβγαλε αδεια κανονικα.τωρα θελω να κανω μια διορθωση συμβολαιου για τα ορια των δυο αγροτεμαχιων αλλα δεν ξερω αν με πιανει ο νομος για τους δρομους προ του 23.οι τοπογραφοι δεν μου λενε με σιγουρια αλλα ειναι επιφυλακτικοι.ξερουμε αν η απλη διορθωση αλλαζει και το χρονο δημιουργιας του αγροτεμαχιου?,μετα ενα αλλο προβλημα, μου λενε οτι η κατατμηση δεν ειναι σωστη γιατι εχουν ολα τα τεμαχια το ιδιο ποσοστο και μπορει να τα θεωρουν ενιαια.οι συμβολαιογραφοι δεν εχουν προβλημα με την διορθωση και την κατατμηση (3 στους 4),η πολεοδομια μου λεει οτι δεν θα εχω προβλημα με τιποτα απο τα δυο θεματα (ο παλιοτερος υπαλληλος),ενω ο πιο νεος μου λεει οτι θελει προσοχη το θεμα μου.τελος ο δικηγορος μου λεει να ξαναλλαξω τα ποσοστα στα ενδιαμεσα τεμαχια για να φανει σαν πωληση και οχι σαν διορθωση.κανεις δεν δινει απαντηση που να με διασφαλιζει.παρακαλω την βοηθεια σας.ευχαριστω:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έκτωρα, υπάρχει ειδικό νήμα για τους μη-μηχανικούς, ώστε να τοποθετούν τις ερωτήσεις τους εκεί...

Συνεπώς, μετέφερε το ερώτημα σου εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.