Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μπορώ να πληρώσω το παράβολο άλλη μέρα από τη μέρα που το πήρα;


skifx

Recommended Posts

Εχουν δλδ και μηχανημα για πιστωτικες????...."

 

Ω ναι, έχουν στο Ταμείο..Αλλιώς πώς θα νιώσεις ότι μπαίνεις σε επιχείρηση..?

Link to comment
Share on other sites

Και καλυπτουν ολες τις πιστωτικες???

 

ΥΓ. Οποτε σου λεει ..."Εγω θα παρω τα λεφτα μου....κανονισε τα μετα με την τραπεζα...."

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω με σιγουριά. Έχω την εντύπωση, πώς είναι διασυνδεμένες με κάποιο τρόπο μέσω ΔΙΑΣ και τις δέχονται όλες, αλλά το λέω με επιφύλαξη.

 

Ξέρω ότι ο αρχικός σχεδιασμός ήταν να αποκτήσουν τέτοια δυνατότητα οι 180 μεγαλύτερες ΔΟΥ της χώρας. Επίσης δέχονται και ΧΡΕΩΣΤΙΚΕΣ κάρτες, εκτός των πιστωτικών.

 

 

[εδιτ] δες το link http://www.dias.com.gr/dias/content/main.asp?menu=4&ci_id=25

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις εμένα δε με άφησε να πληρώσω παράβολα για Η/Χ-Υπόγειο με Ν. 3843/2010 (250+350) την ίδια μέρα, επειδή το ποσό ξεπερνούσε τα 500 ευρώ που είναι ταβάνι για ιδιώτες.Μου είπε "έλα αύριο" το οποίο κι έκανα...

 

Κακώς, πολύ κακώς! Παρεξήγηση έχει γίνει με αυτό το θέμα. Ανά διπλότυπο είναι τα όρια που αναγράφουν. Και στη δική μου ΔΟΥ όπως είχα γράψει παλιότερα με είχαν στείλει για τραπεζική επιταγή επειδή ο γκάου υπάλληλος που εξέδιδε διπλότυπα νόμιζε ότι είναι ...ανά ΑΦΜ. Ε δημιουργήσαμε θέμα εγώ και άλλος ένας στο ταμείο που τον άκουσα να λέει "πάρε μόνο αυτό και πάρε τα λεφτά" κάνει μεταβολή και ξανα μεταβολή και επιστρέφει στο ταμείο "πάρε και αυτό τώρα" και από την επόμενη μέρα είχαν προσθέσει στην ανακοίνωση το "ανά διπλότυπο" (το αυτονόητο δηλαδή).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.