Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληρωμή ΔΕΣΜΗΕ μέσω εκχωρημένου δανείου


chris_gr

Recommended Posts

Θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν εκχωρήσει δάνειο σε Τράπεζα και πληρώνονται μέσω αυτής από ΔΕΣΜΗΕ.

 

Πώς ενημερώνεστε το πότε ο ΔΕΣΜΗΕ έβαλε τα χρήματα στην Τράπεζά σας?

 

Επίσης, έχετε πληρωθεί το Δεκέμβριο?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τη Σύμβαση, ο ΔΕΣΜΗΕ πληρώνει σε 20 μέρες από την παραλαβή του τιμολογίου. Αυτό σημαίνει ότι όταν το ενημερωτικό βγαίνει στις 10-11 κάθε μήνα, θεωρούμε ότι το τιμολόγιο θα εκδωθεί στις επόμενες μέρες, ο ΔΕΣΜΗΕ πρέπει να πληρώσει στις αρχές του επόμενου.

 

Πρακτικά δεν ξέρω κανέναν να πληρώνεται μετά από τις 2 -3 του επόμενου μήνα.

 

Κοίταξε το συμβόλαιο με την τράπεζα σου, πρέπει να αναφέρει πότε μεταφέρει τα υπόλοιπα χρήματα στο λογαριασμό σου.

Σε περίπτωση που δε χρωστάς τίποτε άλλο στην ίδια τράπεζα, τα χρήματα πρέπει να στέλνονται αν όχι την ίδια μέρα, το πολύ την επόμενη.

 

Χρήστο, στείλε ένα γράμμα στην τράπεζα και ζήτησε να σου απαντήσουν γραπτά στην ερώτησή σου.

 

Ο Δεκέμβριος είναι πληρωμένος αν δεν κάνω λάθος στις 2 Φεβ.

Link to comment
Share on other sites

Λένα,

δεν ξέρω αν σας είχαν τηλεφωνήσει και εσάς από ΔΕΣΜΗΕ αλλά είχε γίνει λάθος στα τιμολόγια καθώς αντί για 13% ΦΠΑ μας είχαν πει να κόψουμε 11%.

 

Την Τρίτη μου είπαν προφορικά από την Τράπεζα ότι δεν έχει πληρώσει ακόμα.

Το ερώτημα είναι, αν μπορώ εγώ να έχω ενημέρωση για το πότε πληρώνει ο ΔΕΣΜΗΕ παρακάμπτοντας την Τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ήθελα να ρωτήσω:

 

Έχετε πληρωθεί το μήνα Μάρτιο από ΔΕΣΜΗΕ?

Αν ναι, μπορείτε να μου πείτε ημερομηνία που μπήκαν τα χρήματα?

 

Επίσης, σε σκχωρημένη Σύμβαση υπάρχει τρόπος να ενημερώνομαι πότε γίνονται οι πληρωμές παρακάμπτοντας την Τράπεζα?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.