Μετάβαση στο περιεχόμενο

Λογαριασμός ΔΕΗ


chris_gr

Recommended Posts

Είναι να τρελλαίνεται κανείς σε αυτή τη χώρα!

Μου ήρθαν οι λογαριασμοί κατανάλωσης ρεύματος της ΔΕΗ για τα πάρκα μου.

Όλα καλά και όλα ωραία, κάτι ψίχουλα που "τρώνε" οι inverter είναι εντός προγράμματος, αλλά ρε παιδιά να πληρώνω ΕΡΤ για εγκατάσταση Φ/Β στην άκρη του πουθενά!!!!

 

Σου λένε, τα καημένα τα πλαίσια, όλη μέρα δουλεύουν, το βράδυ αν μην κάτσουν να δουν Έλλη Στάη στη ΝΕΤ?

 

Τι να πω?

Link to comment
Share on other sites

interesting, στα πάρκε σε Β. Στέγες τους πας χαρτί ότι πληρώνεις Δ. Τέλη μέσω άλλου λογαρισμού και έτσι στο λογαρισμό Χ.Τ απο το ρολόι του Φ/Β δεν έχει Δ.Τ τέλη, ΕΡΤ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στην θέση σου θα έβαζα μια κεραία και θα έφτιαχνα κι ένα δωμάτιο δίπλα στο πάρκο χωρίς άδεια και θα έλεγα οτι το έφτιαξα για να βάζω την τηλεόραση αφού πληρώνω ΕΡΤ!!!! Τρέλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο σε πόσο χρόνο σου ήρθε ο λογαρισμός αυτός απο την σύνδεση του πάρκου?

Επίσης αν γνωρίζει κάποιος άλλος, σε εγκατάσταση (παρκο, όχι ειδικού προγράμματος) σε κτίριο ο ιδιοκτήτης απαλλάσεται απο το τέλος ΑΠΕ?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο μήνες περίπου μου ήρθε ο λογαριασμός, αλλά επειδή έχω έδρα στο χωριό είχαν χαθεί οι πρώτοι και πήρα τους καινούργιους τώρα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επαναφέρω αυτό το topic

1. Μετά 7 μήνες και δεν μου έχει έρθει λογαρισμός ΔΕΗ, και όλα τα ενημερωτικά του ΔΕΣΜΗΕ είναι ΕΝΑΝΤΙ τι μπορεί να συμαβαίνει?

2. Για την υπογραφή συμβολαίου Παροχής μέχρι στιγμής δεν μου ζητούσαν προκαταβολή και τώρα θέλουν 500€, καμιά ιδέα?

3. Για να πάρεις απαλλαγή απο τον Δήμο τι διαδικασία κάνεις? για έργα σε Βιομηχανικές στέγες πήγαινα με το τον λογαριασμό του υφιστάμενουν κτιρίου και μου έδιναν βεβαίωση ότι καταβάλονται τέλη απο τον παλιό λογαριασμό και αυτό το χαρτί το δεχότανε η ΔΕΗ, τώρα θέλουν απαλλακτικό απο τον δήμο για τον συγκεκριμένο αριθμό παροχής, θέλουν κάτι παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.