Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μετατροπή από 10kW σε 100kW


darlas

Recommended Posts

darlas πράγματι η απάντησή μου ήταν off topic.

 

Διάβασα τον τίτλο του θέματος και προσπέρασα την παρένθεση που γράφεις για τη βιομηχανική στέγη.

Τέλος πάντων η ανάλυση μου, μπορεί να μη σου απάντησε την ερώτηση (sorry) αλλά θα βοηθήσει όποιους προβληματίζονται για συνδιασμό οικιακών και επενδυτικών.

Μέχρι τις 11.10.2010 η ΔΕΗ έδινε προτεραιότητα στις αιτήσεις σε βιομηχανικές στέγες, τώρα όμως η αίτηση θα ακολουθήσει τη διαδικασία του τρέχοντος προτωκόλλου.

Μην ξεχνάς ότι στα κτίρια δεν υπάρχει εγγυητική επιστολή.

Link to comment
Share on other sites

Λένα είσαι σίγουρη για το ότι οι βιομηχανικές στέγες έπαψαν να εξετάζονται κατά προτεραιότητα στις 12/10/10?

Είχα την εντύπωση ότι αυτό ίσχυε για τα αγροτικά μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Χρίστο, στην ανακοίνωση της ΔΕΗ στις 30.12 στην παρ. 4 και 5 γράφει:

4. Αιτήματα για φωτοβολταϊκούς σταθμούς από επαγγελματίες αγρότες σε εκτάσεις ιδιοκτησίας τους, ισχύος εκάστου μέχρι 100 kW, που κατατέθηκαν μέχρι τις 11.10.20103 με βάση τον αριθμό πρωτοκόλλου κατάθεσης στην αρμόδια Περιοχή ΔΕΗ.

5. Ακολούθως εξετάζονται παράλληλα:

  • Αιτήματα για φωτοβολταϊκούς σταθμούς επί κτιρίων (ΜΤ και ΧΤ) και

  • Αιτήματα για σταθμούς βιομάζας

που κατατέθηκαν μέχρι τις 11.10.2010 με βάση τον αριθμό πρωτοκόλλου κατάθεσης στην αρμόδια υπηρεσία της ΔΕΗ.

6. Όλα τα λοιπά αιτήματα που υποβλήθηκαν μετά τη δημοσίευση του ν. 3851/2010 και δεν περιλαμβάνονται στις ανωτέρω κατηγορίες 4 και 5 (όπως αιτήματα που κατατέθηκαν μετά τις 11.10.2010, αιτήματα για φωτοβολταϊκούς σταθμούς επί εδάφους, αιτήματα για σταθμούς ΑΠΕ άλλων τεχνολογιών καθώς επίσης και νέα αιτήματα για σταθμούς ΑΠΕ με άδεια παραγωγής από τη ΡΑΕ), θα εξετάζονται με βάση την ημερομηνία παραλαβής του διαβιβαζόμενου μέσω ΔΕΣΜΗΕ αιτήματος για αδειοδοτούμενους σταθμούς ή την ημερομηνία παραλαβής του αιτήματος από τη ΔΕΗ για τους μη αδειοδοτούμενους σταθμούς.
Link to comment
Share on other sites

darlas πράγματι η απάντησή μου ήταν off topic.

 

Διάβασα τον τίτλο του θέματος και προσπέρασα την παρένθεση που γράφεις για τη βιομηχανική στέγη.

Τέλος πάντων η ανάλυση μου, μπορεί να μη σου απάντησε την ερώτηση (sorry) αλλά θα βοηθήσει όποιους προβληματίζονται για συνδιασμό οικιακών και επενδυτικών.

Μέχρι τις 11.10.2010 η ΔΕΗ έδινε προτεραιότητα στις αιτήσεις σε βιομηχανικές στέγες, τώρα όμως η αίτηση θα ακολουθήσει τη διαδικασία του τρέχοντος προτωκόλλου.

Μην ξεχνάς ότι στα κτίρια δεν υπάρχει εγγυητική επιστολή.

 

don't worry :)

συβαίνουν αυτά και εγώ την έχω πατήσει έτσι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.