Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατασκευαστικό ερώτημα: Μόνωση εξωτερικής τοιχοποιίας


obu

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΣΤΗΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΗ ΔΙΠΛΗ ΤΟΙΧΟΠΟΙΙΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΕΤΡΟΒΑΜΒΑΚΑ, ΕΞΗΛΑΣΜΕΝΗ Η ΔΙΟΓΚΩΜΕΝΗ ΠΟΛΥΣΤΕΡΙΝΗ. Η ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΤΩΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ;ΔΗΛΑΔΗ ΠΕΤΡΟΒΑΜΒΑΚΑ ΚΑΙ ΕΞΗΛΑΣΜΕΝΗ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

 

 

Παρακαλώ , μην χρησιμοποιείτε κεφαλαία γράμματα . Είναι δυσανάγνωστα.

Ευχαριστώ . gvarth

Edited by gvarth
Κεφαλαία στη δημοσίευση .
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Σημερα βρεθηκα σε μια ανακαινιση και ειχα μια κουβεντα με ενα μαστορα. Το θεμα ηταν η εξωτερικη μονωση τοιχοποιιας. Μου ελεγε οτι υπαρχουν παρα πολλοι τροποι για να κανεις μια θερμομονωση χωρις μονωτικο υλικο (τυπου φελιζολ). Οταν τον ρωτησα πως....ειπε οτι δεν μπορει να μου αποκαλυψει τις τεχνικες του. Μενει να δω την δουλεια του, αλλα δεν ξερω αν θα τον πετυχω στην κρισιμη στιγμη....

Link to comment
Share on other sites

Σημερα βρεθηκα σε μια ανακαινιση και ειχα μια κουβεντα με ενα μαστορα. Το θεμα ηταν η εξωτερικη μονωση τοιχοποιιας. Μου ελεγε οτι υπαρχουν παρα πολλοι τροποι για να κανεις μια θερμομονωση χωρις μονωτικο υλικο (τυπου φελιζολ). Οταν τον ρωτησα πως....ειπε οτι δεν μπορει να μου αποκαλυψει τις τεχνικες του. Μενει να δω την δουλεια του, αλλα δεν ξερω αν θα τον πετυχω στην κρισιμη στιγμη....

 

Καποιος που να γνωριζει καλα την μονωση????????

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Υπάρχει ενα μαγαζι στην βαρης κορωπιου με ενα φοβερό υλικό. Smartstone panels. Και μονωνουν τον τοίχο αλλα και δίνουν εμφάνιση αληθινής πέτρας. Το υλικό ειναι πολυπροπυλενιο και εχει και εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.