Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τροπολογία για ρύθμιση οφειλών προς το ΕΤΑΑ σε δόσεις


nikmmech

Recommended Posts

Συνάδελφε GRTOPO πιστεύω η ιστορία θα έχει ως εξής, δεν θα καλύψουμε απευθείας δημόσιο χρέος αλλά μέσω συγχωνεύσεων ταμείων ,το ΤΣΜΕΔΕ με τα αποθεματικά του θα καλύψει τις τρύπες των άλλων ταμείων (επομένως και το ποσό που θα έβαζε το κράτος για αυτές τις τρύπες). Εγώ το θεωρώ σχεδόν βέβαιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σημερινο ---O ΟΑΕΕ θα προσφέρει 2 χρόνια δωρεάν ασφάλιση σε όσους ελευθέρους μένουν άνεργοι.

 

 

το δικό μας πλούσιο τσμεδε εκτός από ταλαιπωρία και κοροϊδία τι μας προσφέρει.

για όσους μηχανικούς μένουν άνεργοι τι κάνει;;;

να χαιρόμαστε τους εκπρόσωπους μας και τον τρόπο που μας εκπροσωπούν.

μόνο κουτοπόνηροι αποκλεισμοί όπως με τους επιθεωρητές , οι όποιοι εκτοξεύουν την ανεργία στους νέους και ούτε μια πρόβλεψη για τους χιλιάδες που δυσκολεύονται να πληρώσουν εισφορές.

Οι άνθρωποι νομίζουν ότι είμαστε όλοι μεγαλομηχανικοι

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Εγώ πάντως που ρώτησα πριν λίγες μέρες για ρύθμιση του 1ου εξαμήνου (όχι ότι του 2ου το χω :D) μου τα υπολόγισαν ως εξής (χοντρικά): 500 (1η δόση+σουξουμουξου) για αρχή και 5x200 κάθε δόση μέχρι εξόφλησης....EAN εξοφλήσω το 2ο εξάμηνο εμπρόθεσμα, τουτέστιν 1500 μέρχι τέλος Οκτώβρη. Αλλιώς αν δεν, κι αν έχω ξεκινήσει ρύθμιση αυτή ακυρώνεται.

 

"Να 'σται καλά τους είπα" κι έφυγα. Από του χρόνου ανασφάλιστοι :D, o Θεός να μας έχει καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν νομίζω μακάρι να γινόταν, αλλά εδώ λένε να τις αυξήσουν για να πάρουν και αυτά, αυτών που δεν πληρώνουν. Δεν ιδρώνει το αυτί κανενός δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

θα αναγκαστουν να μειωσουν τις εισφορες.

 

Μάλλον δεν έχεις μάθει για την αύξηση, από 1/1/2012...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.