Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τροπολογία για ρύθμιση οφειλών προς το ΕΤΑΑ σε δόσεις


nikmmech

Recommended Posts

Βρε το αυτοκόλλητο έχει έρθει σε κανέναν σας; Αυτό με καίει εμένα! Τον λογαριασμό μη σώσουν και τον στείλουν ποτέ! Πρόβλημά τους είναι... Δε μπορώ να καταλάβω γιατί θα πρέπει να περιμένω ακόμα για κάτι που έπρεπε να έχουν στείλει από 1/1 (το αυτοκόλλητο).

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα σήμερα ήρθε το ειδοποιητήριο...αυτοκόλλητο ποιό εννοείτε? Πως έχει πληρωθεί από τότε έως τότε και ισχύ από τότε έως τότε?

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα έχει έρθει εδώ και κάτι μήνες (το έγγραφο είναι στο γραφείο τώρα και δεν θυμάμαι ακριβώς πότε)

Link to comment
Share on other sites

tpanag το αυτοκόλλητο που κολλάμε στο βιβλιάριο (εάν εννοείς αυτό) έχει έρθει προ πολλού, πριν λήξει το 2010. Αν έχεις πληρώσει κανονικά τις εισφορές και δε σου έχει έρθει πρέπει να πας στα κεντρικά. Επειδή δεν έχω παρακολουθήσει όλη τη συζήτηση (συγγνώμη), εάν καθυστέρησες να πληρώσεις ή πληρώνεις με διακανονισμό, και το σύστημα τους δεν έχει ενημερωθεί εγκαίρως, τότε πάλι θα πρέπει να πας εκει... Δεν τη γλιτώνεις τη βολτα...

Link to comment
Share on other sites

Όντως γι αυτό ρώτησα ποιό αυτοκόλλητο λέμε ...όταν πληρώσεις το Β εξάμηνο του 2010 ή διακανονίσεις σου βάζουν αυτοκόλλητο για το 2011 και ασφαλιστική ενημερότητα για το 1ο εξάμηνο του 2011...

Link to comment
Share on other sites

tpanag το αυτοκόλλητο που κολλάμε στο βιβλιάριο (εάν εννοείς αυτό) έχει έρθει προ πολλού, πριν λήξει το 2010. Αν έχεις πληρώσει κανονικά τις εισφορές και δε σου έχει έρθει πρέπει να πας στα κεντρικά.

 

Αμ δεν έχει έρθει! Για αυτό το συζητάω. Και ναι έχω και διακανονισμό, αλλά και σε 2 συναδέλφους που ρώτησα χωρίς διακανονισμό, ο ένας δεν το έχει λάβει ακόμα και ο άλλος το έλαβε μόλις την προηγούμενη εβδομάδα...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θα πρέπει να πας από εκεί να δεις τι παιζει και να σου δωσουν επιτόπου αυτοκόλλητο... Εχουμε ήδη διανύσει το πρώτο τρίμηνο του έτους, και αυτοί τώρα στέλνουν τα αυτοκόλλητα, και σε κάποιους δεν τα έχουν στείλει??? Τι να πω? Πάντως, δεν εκπλήσσομαι...

Link to comment
Share on other sites

Όχι nisorvani, δεν θα πάω από εκεί. "Δυστυχώς" για αυτούς μόλις απέστειλα καταγγελία στο Σ.Ε.Ε.Δ.Δ. (Σώμα Επιθεωρητών Ελεγκτών Δημόσιας Διοίκησης) και θα έχουμε και πιο "άγρια" συνέχεια (μηνύσεις πλέον και ατομικά αν χρειαστεί όχι μόνο για αυτό αλλά και για άλλα θέματα). Ήρθε η ώρα που οι ραγιάδες ξύπνησαν. Ως εδώ και μη παρέκει.

 

Υ.Γ. Το ειδοποιητήριο "θυμήθηκαν" έστω και καθυστερήμενα και μου το έστειλαν σήμερα. Τις υποχρεώσεις τους όμως όπως το αυτοκόλλητο τις βάζουν σε 2η μοίρα.

Link to comment
Share on other sites

tpanag εάν έχεις νεότερα ενημέρωσε μας! Είμαι περίεργη να δω πώς θα το χειριστούν. Θα αποδοθούν ευθύνες εκεί που πρέπει και όπως πρέπει, θα κάνουν γενικά κάτι, ή θα "ανακαλύψουν" καμία εγκύκλιο (ή κάτι ανάλογο) να πατήσουν για να δικαιολογήσουν την ασυνέπειά τους.

Γιατί αυτοί μπορούν να είναι ασυνεπείς προς εμάς. Εμείς προς αυτούς οχι!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.