Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελληνικά Πετρέλαια ΕΛΠΕ


sakatis

Recommended Posts

10 ώρες πριν, Atalantoss said:

Ε φαντάζομαι θα μπορούσε να διορθωθεί αυτό αναφέροντας απλώς στην προκήρυξη πως και με πτυχίο ΑΕΙ θα έχεις τις αποδοχές της θέσης και όχι της εκπαίδευσης. Γι'αυτό μου φαίνεται παράξενο. Αλλά και πάλι, αν είναι πολιτική της εταιρείας, δεν χωράει περαιτέρω σχόλια 

Το έκαναν σε προηγούμενη σύμβαση και τους κυνήγησαν οι χειριστές μέσω του σωματίου για αναγνώριση πτυχίου. Και επειδή δικαιώθηκαν, πλεον δεν δέχονται καθόλου τα πτυχία ΑΕΙ στους χειριστές. Έτσι βγήκε η πολιτική.

 

Πρακτικά ψάχνουν φτηνό εργατικό προσωπικό, παρέχουν την εκπαίδευση όποτε δεν έχει σημασία άμα έχεις εμπειρία η όχι και κοιτάνε να δώσουν μίνιμουμ παροχές.

Link to comment
Share on other sites

13 λεπτά πριν, stalker9696 said:

Πρακτικά ψάχνουν φτηνό εργατικό προσωπικό, παρέχουν την εκπαίδευση όποτε δεν έχει σημασία άμα έχεις εμπειρία η όχι και κοιτάνε να δώσουν μίνιμουμ παροχές.

Και ποιος είμαι εγώ να κρίνω το τι κάνει τελικά η εταιρεία...

Αλλά τι μίνιμουμ παροχές; Από όσα έχω ακούσει, δίνουν περισσότερα από όσα παίρνει κάποιος με ΑΕΙ στον κοινό ιδιωτικό τομέα.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Atalantoss said:

Και ποιος είμαι εγώ να κρίνω το τι κάνει τελικά η εταιρεία...

Αλλά τι μίνιμουμ παροχές; Από όσα έχω ακούσει, δίνουν περισσότερα από όσα παίρνει κάποιος με ΑΕΙ στον κοινό ιδιωτικό τομέα.

Δεν μπορώ να κάτσω να τα εξηγήσω αναλυτικά! Άμα πετύχεις θα καταλάβεις. Τα λεφτά γίνονται ικανοποιητικά μόνο λόγω προσαύξησης από την βάρδια και τις υπερωρίες. Ειδικά τον πρώτο χρόνο παίρνεις το 80% του προβλεπόμενου μισθού ως δοκιμαστικος. Το γνώριζες αυτό; Γιατί δεν το αναγράφουν στην προκύρηξη. Επίσης μην περιμενεις να συζητήσεις για μισθολογικά ακόμα και στις συνεντεύξεις αν περάσεις.

 

8 ώρες πριν, stalker9696 said:

Δεν μπορώ να κάτσω να τα εξηγήσω αναλυτικά! Άμα πετύχεις θα καταλάβεις. Τα λεφτά γίνονται ικανοποιητικά μόνο λόγω προσαύξησης από την βάρδια και τις υπερωρίες. Ειδικά τον πρώτο χρόνο παίρνεις το 80% του προβλεπόμενου μισθού ως δοκιμαστικος. Το γνώριζες αυτό; Γιατί δεν το αναγράφουν στην προκύρηξη. Επίσης μην περιμενεις να συζητήσεις για μισθολογικά ακόμα και στις συνεντεύξεις αν περάσεις.

Δοκιμαστικά δηλαδή τι μισθό παίρνει κάποιος στην βάρδια?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Ισχύει ότι είναι προτιμότερο να μην απαντήσεις μια ερώτηση παρά να απαντήσεις κάτι που θα είναι λάθος ;; Σου κόβουν πιο πολλούς βαθμούς ;;

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, Giannis8281 said:

Καλησπέρα παιδιά . Ισχύει ότι είναι προτιμότερο να μην απαντήσεις μια ερώτηση παρά να απαντήσεις κάτι που θα είναι λάθος ;; Σου κόβουν πιο πολλούς βαθμούς ;;

Έχουν πει ότι δεν υπάρχει αρνητική βαθμολογία,αλλά με κάποιο τρόπο μετράνε και τα λάθη και το είδος της ερώτησης.. δηλαδή οι ερωτήσεις έχουν διαφορετική βαρύτητα η μία με την άλλη. Φαινόταν κιόλας στα γραπτά.

Αν έχει δύο γραπτά με τον ίδιο αριθμό ερωτήσεων απαντημενο. Π.χ 40 από τις 42 ερωτήσεις θα πάρει καλύτερη βαθμολογία αυτό που έχει απαντήσει σωστά τις πιο δύσκολες.

Επίσης εγώ πιστεύω ότι μετράνε και τα λάθος και τα αναπάντητα.. διότι διαφορετικά για 2.000 υποψηφίους θα είχαμε 200 θέσεις κατάταξης.

10 άτομα στο νούμερο 1

50 άτομα στο νούμερο 30

Επίσης θα μετρήσουν κιαλα πράγματα στα αποτελέσματα,όπως η εντοπιότητα.

Ειδάλλως δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι καλύτερο ώστε να γίνει διαχωρισμός θέσεων κατάταξης.

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, SandMan said:

Έχουν πει ότι δεν υπάρχει αρνητική βαθμολογία,αλλά με κάποιο τρόπο μετράνε και τα λάθη και το είδος της ερώτησης.. δηλαδή οι ερωτήσεις έχουν διαφορετική βαρύτητα η μία με την άλλη. Φαινόταν κιόλας στα γραπτά.

Αν έχει δύο γραπτά με τον ίδιο αριθμό ερωτήσεων απαντημενο. Π.χ 40 από τις 42 ερωτήσεις θα πάρει καλύτερη βαθμολογία αυτό που έχει απαντήσει σωστά τις πιο δύσκολες.

Επίσης εγώ πιστεύω ότι μετράνε και τα λάθος και τα αναπάντητα.. διότι διαφορετικά για 2.000 υποψηφίους θα είχαμε 200 θέσεις κατάταξης.

10 άτομα στο νούμερο 1

50 άτομα στο νούμερο 30

Επίσης θα μετρήσουν κιαλα πράγματα στα αποτελέσματα,όπως η εντοπιότητα.

Ειδάλλως δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι καλύτερο ώστε να γίνει διαχωρισμός θέσεων κατάταξης.

Οι πιο πολλές ερωτήσεις ήταν αριθμητικά ή με σχέδια ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα . Σήμερα δώσαμε και εμείς . Τα θέματα μπορώ να πω έβγαιναν σε 25 λεπτά σου έμενε και χρόνος για να τα ξαναδείς έστω και 1 με 2 λεπτά . Τα αγγλικά ήταν βατά προς εύκολα μπορώ να πω . Επίσης μας είπαν ότι δεν υπάρχει αρνητική βαθμολογία . Μόνο τα σωστά θα μετρήσουν . Τα αποτελέσματα να τα περιμένουμε σχεδόν μέχρι τα τέλη Αυγούστου μπορεί και νωρίτερα 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Giannis8281 said:

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα . Σήμερα δώσαμε και εμείς . Τα θέματα μπορώ να πω έβγαιναν σε 25 λεπτά σου έμενε και χρόνος για να τα ξαναδείς έστω και 1 με 2 λεπτά . Τα αγγλικά ήταν βατά προς εύκολα μπορώ να πω . Επίσης μας είπαν ότι δεν υπάρχει αρνητική βαθμολογία . Μόνο τα σωστά θα μετρήσουν . Τα αποτελέσματα να τα περιμένουμε σχεδόν μέχρι τα τέλη Αυγούστου μπορεί και νωρίτερα 

Υπήρξε κανείς τριγύρω που να μην πήγε καλά η να μην πρόλαβε λόγο χρόνου?

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, SandMan said:

Υπήρξε κανείς τριγύρω που να μην πήγε καλά η να μην πρόλαβε λόγο χρόνου?

Ναι υπήρξαν αρκετοί . Κάποιοι άφησαν αναπάντητες και 10 ερωτήσεις 

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, Giannis8281 said:

Ναι υπήρξαν αρκετοί . Κάποιοι άφησαν αναπάντητες και 10 ερωτήσεις 

Τότε συγχαρητήρια Γιάννη για την επιτυχία σου!! Είσαι σε καλό δρόμο όπως ακούγεται!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.