Μετάβαση στο περιεχόμενο

Άδεια λειτουργίας δικηγορικού γραφείου


Recommended Posts

Αλλά ΑΝ το υπουργείο Οικονομικών (δηλαδή η εφορεία) αποφάσισε το Χ επάγγελμα (πχ δικηγόροι) να είναι σε χώρους με πολεοδομική χρήση γραφείων τότε αρχίζουν τα όργανα.

Πάντως δεν νομίζω πως το Υπουργείο Οικονομικών ορίζει για τις χρήσεις των χώρων.

Μάλλον το ΥΠΕΚΑ πρώην ΥΠΕΧΩΔΕ έχει αρμοδιότητα

----

bladerunner82 όλα καλά, αν έχεις νεότερα μας ενημερώνεις.

Link to comment
Share on other sites

Μα και βέβαια δεν ορίζει για τις χρήσεις των χώρων το οικονομικών αγαπητή μου. Απλά μη μας φανεί παράξενο αν το υπουργία οικονομικών (ή άλλο υπουργείο) απαιτεί κάποια μέρα για άδεια λειτουργία το Χ επάγγελμα θα πρέπει ο χώρος να έχει Χ χρήση.

Και ναι αυτό το υπουργείο οικονομικών μπορεί να το κάνει.

 

Όπως είπαμε και οι δυο αυτό ισχύει προς το παρόν σε λίγες περιπτώσεις (πέρα φυσικά από τις περιπτώσεις των χρήσεων υγειονομικού ενδιαφέροντος)

 

Ειδικά όταν οι κτηματολογικές μερίδες περάσουν από το νηπιακό στάδιο που βρίσκονται τώρα και φτάσουν ακόμα και η κάθε διηρημένη ιδιοκτησία να έχει τον κωδικό της και το κάθε δωμάτιο στον κτηματολογικό πινάκα να έχει την χρήση του θα «αξιοποιηθεί» κατάλληλα

 

 

Επίσης εμένα με ανησύχησε περισσότερο επειδή την αναφορά του προβλήματος την έκανε ένας δικηγόρος οπότε παίρνω σαν δεδομένο ότι άκουσε και μετέφερε σωστά το τι του είπαν.

 

Τόνιζα φυσικά και ξανατονιζα ΑΝ ισχύει αυτό που του είπε η εφορεία

Οπότε βλακεία του είπε στην πρώτη γύρα η εφορεία εκτός τόπου και χρόνου και η δική ανάλυση αφού το ΑΝ δεν ίσχυε πια στην δεύτερη επίσκεψη στην εφορεία.

 

Όμως ποτέ μη λες ποτέ για αυτό το ζήτημα απλά έχουμε μερικές φάσεις καθυστέρησης εμείς… θα δείξει

Link to comment
Share on other sites

με φοροτεχνικο που μιλησα σημερα,σχετικα με την απορια μου γιατι μου ειπαν αυτα στην πρωτη επισκεψη στην εφορεια μου ειπε οτι κοιτανε να μαζεψουν απο παντου...

δεν περιγραφω αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.