Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαδικασία αμοιβών στην έκδοση ΠΕΑ


jmoirots

Recommended Posts

Και στα σεμινάρια μας είπαν απ΄έξω απ'έξω για τα συμφωνητικά.....αλλά τρέχα γύρευε, δεν έχω κάνει ποτέ, που να τους βρίσκεις τώρα...Δεν βλέπω να κάνω συμφωνητικά και στο μέλλον. Οτι θελει ας γίνει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!Αυτό μας έλειπε να πληρώναμε και ΦΕΜ,ΤΣΜΕΔΕ..Θα ήταν γελοίο γιατί εμένα την περασμένη εβδομάδα μου έτυχε το εξής..Πελάτης για πιστοποιητικό,στέλεχος της Πειραιώς...Το σπίτι που θα επιθεωρούσα μέσα τη βρώμα και επικίνδυνο λόγω της περιοχής.Επειδή δεν ήξερε την άδεια και βιαζόνταν έπρεπε να κάνω και αποτύπωση..Σπίτι 95 τ.μ.Του είπα στην αρχή 100€+φπα και με άφησε να το κάνω και όταν ήταν να παραλάβει μου είπε εγώ δίνω 50+φπα τόσα έδινα και στον προηγούμενο που έχασε την άδεια..Τον πνίγεις ή δεν τον πνίγεις?Ένιωσα ότι δε με σέβονται ως μηχανικό μας έχουν σαν μη πω..

Link to comment
Share on other sites

Μου το χαν κανει και μενα αυτο (οχι βεβαια στα 100 ευρω για 95μ2 σπιτι ΜΕ αποτυπωση!!!!).....

Εκανες ανακληση ΠΕΑ για να αλλαξεις την αμοιβη των 100 ευρω που ειχες καταχωρησει;

 

Συγνωμη συναδερφε πως ομως να μας σεβαστουν οταν τους κάνουμε τετοιου ειδους εκπτωσεις;;Νομιζουν οτι απλα συμπληρωνουμε μια πλατφορμα με τα στοιχεια τους και τους τα δίνουμε!Και δίκιο έχουν......

Οταν τέλος του μηνα έρθει το ΤΣΕΜΕΔΕ να μας δω πως θα το πληρωσουμε με τα 50αρικα και τα κατοστάρικα που παίρναμε απ τα ΠΕΑ....

Edited by ioannat
Link to comment
Share on other sites

deskar, μπορείς να ανακτήσεις πλήρως την αξιοπρέπειά σου αρνούμενος τα 50 €. Με 50 € (φορολογητέα με 26%) λιγότερα ή περισσότερα δε θα σωθείς.

Φυσικά δεν του δίνεις το ΠΕΑ.

Και να είσαι σίγουρος ότι είπε ψέματα ότι κάποιος άλλος το έκανε με 50 €+ΦΠΑ.

Edited by Julius Caesar
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Και γιατι να αποδωσεις στην τραπεζα αμοιβη και ΦΠΑ?

Ποιος ο λογος?

 

Εχω παψει να καταθετω για ΠΕΑ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.