Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αγκυρώσεις διαμήκους οπλισμού


 

Recommended Posts

Το 2000, που βγήκε ο πρώτος ΚΤΧ και ο ΕΚΩΣ, δεν μπορούσε να γίνεται λόγος για B500C αφού δεν υπήρχε τέτοιο πρότυπο. Ούτε μια χώρα μέλος της ΕΕ μπορούσε να εκδώσει δικά της πρότυπα για τον χάλυβα. Έπρεπε να περιμένει το ευρωπαϊκό ΕΝ. Όμως, ο χάλυβας που παράγονταν το 2000, ενώ ονομάζονταν S500s, άλλωστε δεν μπορούσε να ονοματιστεί διαφορετικά, είχε τα χαρακτηριστικά ολκιμότητας του Β500C.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 608
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τι διαφορετικό λές?

Το μπάχαλο είναι μπάχαλο.

Αλλού Β500A αλλού B500c, αλλού το τύμπανο είναι κακό...αλλού το τύμπανο δεν έχει σχέση με το ε5

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου άρη να θυμίσω στην ίδια πλευρά βρισκόμαστε όλοι

 

και δεν υπάρχει κανένα μπάχαλο, είδα το φως το αληθινό,

 

δεν υπάρχουν τύμπανα, όλα ειναι μια εικονική πραγματικότητα

Link to comment
Share on other sites

το φως μου έδειξε ότι δεν υπάρχει τίποτα, όλα στο μυαλό μας ειναι

 

παιχνίδια του μυαλού που θα έλεγε και ο συνφορουμίτης/συνάδερφος paktomenos

 

Στην ρωσικη ταινία "A Few Days in the Life of I.I. Oblomov" http://www.imdb.com/title/tt0079619/

 

ο Ιλια Ιλιτς Ομπλόμωφ περνά τη ζωή του σε ένα σκοτεινο δωμάτιο που δεν μπαίνει ποτέ ήλιος και ζει με τις αναμνήσεις

 

ωσπου μια μέρα ανοιγει την κουρτίνα, μπαίνει φως και βλέπει έναν άλλο κόσμο.

 

Eτσι έπαθα και γω, τράβηξα την κουρτίνα και είδα ότι όλα ειναι στο μυαλό μας, έξω ειναι ένας άλλος κόσμος

 

Ούτε μια χώρα μέλος της ΕΕ μπορούσε να εκδώσει δικά της πρότυπα για τον χάλυβα. Έπρεπε να περιμένει το ευρωπαϊκό ΕΝ.

Ναι φίλε μου Χάρη, το ξέρω, βαρέθηκαν να το γράφουν στις δημοσιευσεις τους για να πειστούμε, ναι, συμφωνω, έτσι ειναι

 

και αν αντι για χάλυβα κάποιες χώρες βάζαν καλάμια, δεν μπορούσε να γίνει τίποτα γιατι έπρεπε να περιμένουν το πρώτυπο

 

λες και δεν ξέρεις τι σου ειναι αυτοί οι ευρωπαίοι, θες να πας μπροστά και δεν σ'αφήνουν

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι καλό θα ήταν να μην υπερβάλουμε και να μη γινόμαστε μηδενιστές.

Αν μάλιστα θεωρούμε ότι έχουμε την γνώση, τότε τι αναζητούμε μέσα από συζητήσεις. Εκτός εάν δεν πρόκειται για συζητήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Εκτός εάν δεν πρόκειται για συζητήσεις...

υπονοείς κάτι?

 

edit: έχεις δίκιο acnt και λοιποί mods. αλλιώς ήθελα να το πω, αλλιώς βγαίνει στα γραπτά και στην ένταση της στιγμής, τελοσπάντων αν θέλετε τη δέχεστε τη συγνώμη

 

 

1. Μην κάνετε υπερβολική χρήση του κόκκινου χρώματος. Μπερδεύεται με τις παρατηρήσεις των mods.

2. Μιά χαρά "πάμε" φίλε μου! Εσύ πως τα πας; Πέρα από την πλάκα, μάθε πως αυτό για το οποίο εσύ μιλάς σήμερα, έχει ήδη σχολιαστεί, συζητηθεί και ληφθεί απόφαση προχθές. Σε ευχαριστούμε πάντως για τις αγαθές προθέσεις σου να βοηθήσεις έστω κι αν αυτές εκφράζονται με άσχημο τρόπο.

acnt

Link to comment
Share on other sites

ε καλά σου λέει βρε rigid!

δεν τα μηδενίζουμε?

όλα είναι άχρηστα?

Να το γυρίσουμε στο DIN (τώρα θα εμφανιστεί ο Pappos) :P

Και εσύ όλο το ίδιο θα λες Φ12 σε 50?

Για δες τα τύμπανα στην πράξη (που είναι ο zavi) και μετά δεν θα κάνεις έτσι για όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Για δες τα τύμπανα στην πράξη (που είναι ο zavi) και μετά δεν θα κάνεις έτσι για όλα αυτά.

 

 

Εδώ είμαι!

 

Δυστυχώς όμως δεν μπορώ να σας παρακολουθήσω..........δεν έχω τόσες γνώσεις για να κρίνω τον κανονισμό διότι με τις μελέτες βγάζω σπυράκια.....είμαι από τα βόδια μηχανικούς κατασκευής που ακολουθούν κατά γράμμα-ή τουλάχιστον κάνουν ό,τι μπορούν-τον κανονισμό κ δεν ξέρουν να αξιολογήσουν τους φυσικούς νόμους πάνω στους οποίους βασίστηκε.......τηρώ τα ισχύοντα πρότυπα στην εκτέλεση του έργου κ γι' αυτό πληρώνομαι....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.