Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πολλαπλές αυτοψίες πολεοδομίας


Recommended Posts

Από τη στιγμή που γίνονται διαρκώς νέες καταγγελίες η πολεοδομία είναι υποχρεωμένη βάσει της κάθε καινούριας καταγγελίας να έρθει. Δεν είναι κατάχρηση εξουσίας των υπαλλήλων, αλλά υπηρεσιακό καθήκον τους.

Για ποιό λόγο ο γείτονας σας κάνει καταγγελίες, και δεν εννοώ σε επίπεδο προσωπικής αντιπαράθεσης, αλλά σε πολεοδομικό. Στηρίζεται σε συγκεκριμένες κατασκευές τις οποίες ο ίδιος θεωρεί παράνομες? Και η πολεοδομία κάθε φορά που έρχεται τι πόρισμα βγάζει, είναι όλα οκ, ή έχει ανοιχτεί φάκελος στα αυθαίρετα?

Ρωτάω, γιατί αν ισχύει το δεύτερο τότε, και για να μη σας ενοχλεί διαρκώς ο γείτονας, αλλά κυρίως για να μην έχετε πρόβλημα νομικό, οικονομικό και πολεοδομικό με το ακίνητό σας, ίσως είναι καλύτερα να επικεντρωθείτε στο να επιλύσετε το ζήτημα με τη βοήθεια ενός μηχανικού, και αφήστε το γείτονα να χτυπιέται.

καλησπερα!! θα ηθελα να ρωτησω! ζητησα απο τη πολεοδομια πειραια να μου κανει μια αυτοψια στην οικια μου γιατι μου κανει δικαστηριο ο γειτονας για υγρασια στο σπιτι του απο ενα δεντρο που ειχα στην αυλη μου. ενω εχει ξεχαστει ανα λατακι μεσα στο δοκαρι του απο την πλακα μεχρι το τελος του δοκαριου. στο σημειο που εχει την υγρασια! και δεν την δεχονται τη να κανω??? ενω εχουν κανει πραγματογνωμοσυνη στο σπιτι του γειτονα που λεει οτι πιθανων οι υγρασιες να προερχονται απο το δεντρο και την κληση της αυλης! ευχαριστω εκ των προτερων, καλες γιορτες!
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεστε συμβουλή μηχανικού με επί τόπου επίσκεψη ο οποίος θα μπορέσει να κάνει και έκθεση ένστασης στη πολεοδομία σε περίπτωση που η τελευταία αποφανθεί κάτι εναντίον σας.

Link to comment
Share on other sites

όχι πραγματογνωμοσύνες ΔΕΝ κάνουν οι Πολεοδομίες. Λάθος κάμει ο μάικ.

Επίσης να πω στον ιδιώτη που δέχτηκε τόσες καταγγελίες, να βρει άμεσα μηχανικό που θα τον καθιοδηγήσει αναλόγως σε συνεργασία με τον δικηγόρο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.