Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

εσυ μπορεί να είδες λιώμενα 2.5αρια ασφαλισμένα με 20Α αλλά εγώ έγραψα για αντοχή 18Α και ασφάλιση με 16 το οποίο δεν είναι πείραμα ούτε θα δεις πότε λειωμένα καλώδια

Kαλημέρα κύριε συνάδελφε,

Δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης. Τι είδους ασφάλεια είναι αυτή των 18Α? Υπάρχει σε μικροαυτόματο, δεν έχω κάτι υπόψην γιαυτό.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δες τι έγραψε:

 

Πολύ σωστή παρατήρηση, είχα την εντύπωση ότι είναι το ίδιο άτομο με το post #344, μπερδεύτηκα άσχημα... :shock:

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να δώσει τις οριακές τιμες(max, min) για την υδε στο πρωτόκολλο παράδοσης κατα ΚΕΗΕ και ΕΛΟΤ 384 για μονοφασικο και τριφασικο..

Τιμές Για: αντίσταση γειωσης ,Riso, Imes, Umess και Zs(Ω)?

 

Μην αναρτάτε το ίδιο μήνυμα πολλές φορές. Διατηρήθηκε μόνο το παρόν μήνυμα.

miltos

Edited by miltos
Link to comment
Share on other sites

αντισταση γειωσης μεχρη 2ΩΜ οσο κατω τοσο πιο καλη

Riso οριο 1ΜΩ οσο πιο μεγαλη τοσο καλητερη

ΖS οριο 1,90 προς τα κατω τοσο πιο καλη

IΜes απο 15μΑ ως 30μΑ

υΜess 1v

Link to comment
Share on other sites

Thnx.. Εγω μετραω σεμονοφασικο με ΤΝ.

αντίσταση γειωσης 4,5Ω(θεμέλιακη) Riso χωρίς ΚΑΤ. 1,5MΩ και Ζs απο 2,5 Ωστην παροχή εώς 2,9Ω σε πριζα. Με Ιmess 28 και Umess=0.. Έχω πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση επανασυνδεσης το συμπληρωματικο πρωτοκολλο (με τις μετρησεις που απαιτουν τροφοδοσια απο το δικτυο) πρεπει να προσκομιστει μεσα σε καποια αυστηρη προθεσμια?

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά όχι αλλά οσο πιο γρήγορα το πάς τόσο καλύτερα για σένα σε περίπτωση ελέγχου .... Αλήθεια ξέρει κανείς να μας πει αν γίνονται τελικά έλεγχοι και αν έχει χάσει κανείς (υπογραφάκιας) την άδεια του όπως έχει γίνει με τα ενεργειακά πιστοποιητικά?????? :shock:

Edited by miltos
Διαγραφή παράθεσης προηγούμενου μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικά όχι αλλά οσο πιο γρήγορα το πάς τόσο καλύτερα για σένα σε περίπτωση ελέγχου ....

Ενας με 20 ενοικιαζομενα βαζει κοσμο 5 μαιου και μου ζητησε χτες υδε :shock: Πριν απο το σαββατο δεν μπορω να ξεκινησω, γιατι λειπει κιολας :shock: Ποτε θα κανω τις συμπληρωματικες μετρησεις? Θα προλαβω αφου ηλεκτροδοτηθει να ξαναπαω κ να τελειωσω? Θα μπαινει η καθαριστρια να καθαρισει το δωματιο και θα με φωναζουν κ μενα??? δεν μου εχει ξανατυχει τετοιο πραμα :confused:

 

Ουσιαστικά όχι αλλά οσο πιο γρήγορα το πάς τόσο καλύτερα για σένα σε περίπτωση ελέγχου .... Αλήθεια ξέρει κανείς να μας πει αν γίνονται τελικά έλεγχοι και αν έχει χάσει κανείς (υπογραφάκιας) την άδεια του όπως έχει γίνει με τα ενεργειακά πιστοποιητικά?????? :shock:

Δεν εχω υποψη μου καποιον που εχασε αδεια για παρατυπιες σε νεα υδε Edited by ckiriako
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.