Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΚΑΔ Φωτοβολταϊκών


Recommended Posts

Βρε παιδιά, επειδή θα τρελλαθούμε εντελώς...

Μπορείτε κάποιοι που έχουν κάνει επέκταση ΚΑΔ στη ΔΟΥ τους να μου γράψουν τους ΚΑΔ που αφορούν στα φωτοβολταϊκά; Οχι ως πάρκο ή επιχ/ση παραγωγής ενέργειας, τους ΚΑΔ των εταιριών που εγκαθιστούν ΦΒ...

 

Οι προφανείς ΚΑΔ περί χονδρικής και λιανικής εμπορίας δεν γίνονται δεκτοί γιατί πρέπει να έχω κατάστημα και ΤΑΜΕΙΑΚΗ!!! Οτι δηλαδή θα έχω πάνελ στο μαγαζί μου, θα έρχεται ο ιδιώτης να αγοράσει και θα κόβω απόδειξη λιανικής! Θα το φορτώνει και θα φεύγει!!!

 

Πείτε μια γνώμη γιατί πραγματικά δεν υπάρχουν ΚΑΔ για ΦΒ που να περιγράφουν την εταιρία εμπορίας και εγκατάστασης ΦΒ συστημάτων!

Link to comment
Share on other sites

Πάλι όμως δεν θέλεις ταμειακή στο κατάστημα;

JTB κοίτα στο taxheaven τους ΚΑΔ για εμπορικούς αντιπρόσωπους εφόσον θα λειτουργείς ως τέτοιος. Πάντως οι εγκαταστάσεις είναι εντελώς διαφορετικός ΚΑΔ. Κοίτα στους ΚΑΔ που αφορούν τελειώματα οικοδομής κλπ.

 

Κοίτα στο 46.14.13 μήπως σε καλύπτει κάτι από άποψη εμπορίας αν και για να κάνεις εγκατάσταση τότε χρειάζεται πτυχιούχος εγκαταστάτης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κατάστημα, γραφείο είναι και δεν θα έχω εμπόρευμα... γίνεται η μελέτη, παραγγέλνεται το σύστημα, παραδίδεται στο έργο, κόβει ο ηλ/γος τιμολόγιο σε μένα,εγώ το συνολικό τιμολόγιο στον πελάτη... Οπως ακριβώς γίνεται σε κάθε έργο... Το συνεργείο στον κύριο εργολάβο και αυτός το σύνολο του έργου στον πελάτη.

Δεν έχουν ακούσει για τριγωνική παράδοση;

 

Λοιπόν, απάντηση από τη Προϊσταμένη του Μητρώου στη ΔΟΥ...

Θα βάλουμε τον ΚΑΔ που λέει Εμπορικός αντιπρόσωπος για τη μεσολάβηση πώλησης διαφόρων ειδών π.δ.κ.α.

 

Οπου το π.δ.κ.α. = Που Δεν Κατονομάζονται Αναλυτικά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Δηλαδή από εκεί που έχουν ΚΑΔ και για τη παραμικρή λεπτομέρεια, σ' εμένα κρατάνε το "εμπορικός αντιπρόσωπος" και το είδος το αγνοούνε!!!

Οπότε, μπορώ να είμαι εμπορικός αντιπρόσωπος σε Φωτοβολταϊκά, ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ σε ξηρούς καρπούς, σε κάτι εσώρουχα από Τουρκία, σε κιλίμια από Ινδία, σε κινέζικα αθλητικά, κλπ.... ΑΡΚΕΙ να μην τα κατονομάζω αναλυτικά !!!!! :) :) :) :) :)

 

Μπορείτε να μου πείτε πού είναι ο SOTIRIS τώρα που τον χρειαζόμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

JTB αν σου πω τί ΚΑΔ έχω δηλώσει τώρα που το γύρισα στο εμπορικό θα πάθεις μεγάλη πλάκα. Έχει γέλιο λέμε το μητρώο... :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

ΣΥΝΆΔΕΛΦΟΙ επειδή άκρη δεν βγαίνει ... όσο ρωτάμε σε υπηρεσίες και λογιστές τόσο άκρη δεν βγαίνει....

 

δεν βαζετε τους KAΔ που δηλώσατε να μάθουμε και εμείς?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.