Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απορίες επί ξυλοτύπου


 

Recommended Posts

acnt, γιατί δεν κατεβάζεις τους στύλους στο υπόγειο?

Και μετά αντιμετώπισε το τοιχείο πάνω από το +0,00 ως πλήρωσης, με φελιζόλ στις επαφές με τους στύλους, όπως λέει και ο Αρης.

Link to comment
Share on other sites

Άργησα να απαντήσω διότι έκανα και άλλα μοντέλα για αυτή την περίπτωση. Δεν πρέπει να βάλω φελιζόλ, διότι είναι φέρων κομμάτι... Θα στήριζε πλάκα πρόβολο και δεν ήθελα το τοιχίο αυτό να είναι -και αυτό- πρόβολος. Τελικά κατέληξα σε ένα τρίτο μοντέλο με τις τρείς κολώνες έως το υπόγειο. Σας ευχαριστώ παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες, αν δε βαριεσαι και εχεις καποια συγκρητικα.. Σαν γενικη εικονα ισως να εχει εμπειρικη αξια.. Διαφορες μονο σε αυτα τα υποστηλωματα? Η και σε αλλα? Στις δοκους? Διαφορες σημαντικες (αλλαγη διαμετρων οπλισμου, πολλα περισσοτερα σιδερα)ή μικροδιαφορες..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδια, το φεσπα μου μέσα, έχω αυτόν το πυρήνα και τον αναλύω σε 3 στοιχεία, εκ των οποίων το αριστερό και το πάνω έχουν κοινή την "κολώνα" που προεξέχει.... Και τα δύο είναι διατομές Γ το ένα και Τ το άλλο...

Το Φεσπα λέει πως δεν μπορεί να οπλίσει την ομάδα...

Γιατί :confused:

 

72335369.png

Link to comment
Share on other sites

Eδώ σας θέλω! Κανονικά είχα αρχίσει με Κ19+Κ18 ίσα και το Κ20 Γ. Οπλίζεται κανονικά, αλλά τα τσέρκια μέσα στη "κολώνα" είναι σαν.. γόρδιος δεσμός... Εγώ εκεί μέσα βλέπω 3 σετ από τσέρκια...

71630716.png

Η όλη κατάσταση γίνεται διότι εκεί θα πατάει μια ωραιότατη δοκός 5,5μ....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να πεις απο πλευρα της "κολωνας" αυτης θα πατει η δοκος...για να βρουμε μια ποιο ευκολα κατασκευαστικα λυση..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.