Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πολλά προβλήματα με τα inverter της conergy


Recommended Posts

Όπως ακριβώς αναφέρει κι ο stayros : γιατί κύριοι admin δεν παρενέβη κανείς όταν επί μέρες συζητήθηκε με χαρακτηρισμούς άθλιους η SMA και μάλιστα δέχθηκα παρατήρηση όταν έκανα τη συγκεκριμένη παρέμβαση;

Link to comment
Share on other sites

pv-t, νομίζω πως δεν έγινε καμιά σπουδαία παρέμβαση. Απλά ζήτησα από τον stelios3 να παραθέσει περισσότερα στοιχεία και δεδομένου ότι δεν είναι μηχανικός, συνεπώς μπορεί εύκολα να παρερμηνεύσει καταστάσεις, του έθεσα τον στοιχειώδη προβληματισμό αν το σφάλμα είναι του inverter ή όχι. Με αυτό δεδομένο (ότι δεν είναι μηχανικός ή σχετικός τεχνικός), αναρωτιέμαι αν μπορεί να εξελιχθεί σωστά αυτό το topic.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον δεν ξερω απο που να αρχισω.Καταρχήν με τον εγκαταστάτη ξαναλεω οτι δεν εχω κανενα απολυτος προβλημα.Ισα-ισα ειναι το δευτερο συνεχομενο εργο του που παρουσιαζει προβλήματα.Εξεθεσα απο αρχής το ονομα της εταιρίας γιατί ειναι γνωστο και στην ιδια.

Επειδή όπως είπα ο φιλος τελείωσε ποιο γρηγορα την εγκατασταση και συνεπώς λύθηκε το προβλήμα του ποιο γρηγορα, καναμε την δοκιμή με καλά inverter και το συστημα δουλευει τελεια.Στις 3/6 εβγαλε 71 κιλοβατορες.

Η εγκατασταση ειναι στο Ν.Ηλειας.

Οτι άλλο θελετε στην διαθεσή σας

Link to comment
Share on other sites

Μια τέτοια 'μη σπουδαία παρέμβαση' να κάνετε πάντοτε όμως και σε διασυρμό (εδώ μάλιστα είναι δικαιολογημένος) άλλων εταιριών. Πολύ καλά έκανες εδώ, αυτό όμως χρειάζεται πάντα.

 

 

 

pv-t, νομίζω πως δεν έγινε καμιά σπουδαία παρέμβαση. Απλά ζήτησα από τον stelios3 να παραθέσει περισσότερα στοιχεία και δεδομένου ότι δεν είναι μηχανικός, συνεπώς μπορεί εύκολα να παρερμηνεύσει καταστάσεις, του έθεσα τον στοιχειώδη προβληματισμό αν το σφάλμα είναι του inverter ή όχι. Με αυτό δεδομένο (ότι δεν είναι μηχανικός ή σχετικός τεχνικός), αναρωτιέμαι αν μπορεί να εξελιχθεί σωστά αυτό το topic.
Link to comment
Share on other sites

@stavros3

 

ποιός σου πούλησε και με ποιόν έχεις κάνει σύμβαση για το έργο, αυτόςυ θα κυνηγήσεις, το να εκθέτονται εταιρίες και να κάνεις αλλαγές με τους Inverters δεν θα σε οδηγήσει κάπου,

72KWhrs είναι καλό σκόρ πάντως για την εποχή, κλίση τι έχεις πληροφοριακά?

Link to comment
Share on other sites

@stavros3

 

ποιός σου πούλησε και με ποιόν έχεις κάνει σύμβαση για το έργο, αυτόςυ θα κυνηγήσεις, το να εκθέτονται εταιρίες και να κάνεις αλλαγές με τους Inverters δεν θα σε οδηγήσει κάπου,

72KWhrs είναι καλό σκόρ πάντως για την εποχή, κλίση τι έχεις πληροφοριακά?

δεν θελω να κυνηγήσω κανεναν.Ισα ισα που τον εγκαταστάτη τον βλεπω σπιτι μου περισσότερο απο την γυναίκα μου.

Θελω λύση στο προβλήμα μου

 

26 μοιρες

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.