Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αδεια οικοδομής: Εμπορική αποθήκη

άδεια λειτουργίας δεν ξέρω αν έχει και τι γράφει, για εμπόριο χρειάζεται άδεια λειτουργίας;δεν μου έδωσε κάτι

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ,ειναι λιγο περιεργο το θεμα οντως...φανταζομαι οτι οι επιμερους διαταξεις για τη συγκεκριμενη χρηση ισως σε οδηγησουν τελικα σε αλλαγη χρησης... η ενεργητικη πυροπροστασια ας πουμε...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω και εγώ, δεν έχω πείρα. Έχει κάποια διάταξη που μπορώ να ψάξω, κάποια νομοθεσία μπας και βρω άκρη. 

Ευχαριστώ πάντως για το χρόνο σου και την βοήθεια σου :smile:

Link to comment
Share on other sites

Στη Δ/νση Ανάπτυξης μου είπαν ίσως χρειάζεται ενημέρωση φακέλου Σ' αυτο ίσως έχουν δίκιο αλλά αλλαγή χρήσης ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ και ούτε το ΑΠΑΙΤΕΙ η δ/νση Ανάπτυξης (κάτω από 10κW μόνο μία υπεύθυνη δήλωση συμπληρώνει και σου δίνουν μια βεβαίωση ότι δεν εμπίπτει στις διατάξεις του Ν.3982/2011).

Στην πολεοδομία από την άλλη μου είπαν απαιτείται αλλαγή χρήσης Δεν ξερω σε ποιά πολεοδομία υπάγεσαι και σου είπαν αυτά τα πράγατα (Αθήνα ή περιφέρεια Ελλάδας), αλλά πες τους οτι καλό και χρήσιμο είναι τώρα που δεν έχουν δουλιές στην ΥΔΟΜ λόγω αναδουλιάς, να ανοίξουν να διαβάσουν  και νομοθεσία εκτός ποελεοδομιας (πχ της δ/νσης Ανάπτυξης - Μεταφορών) μπας και ΞΕΣΤΡΑΒΩΘΟΥΝ και μάθουν κάτι επιπλέον που θα τους διευκολύνει τη ζωή στην παγκόσμια δαιδαλώδη ελληνική νομοθεσία θα είναι από εμπορική αποθήκη σε βιοτεχνία στο κομμάτι που θα κλείσει ο χώρος και θέλει όλα τα σχέδια από αρχή!!!Δηλαδή το κτίριο θα έχει μικτή χρήση διότι θα γίνεται παραγωγή αμυγδαλέλαιο.

Κάτι δεν μου κολλάει γιατί δεν είδα σιγουριά από τους υπαλλήλους. Άμα ήταν ενημερωμένοι με τη σχετική νομοθεσια θα σου απαντούσαν με σιγουριά οτι  απαιτείται ή όχι αλλαγή χρήσης, όμως για να λες οτι δεν ήταν σίγουροι σημαίνει οτι ''πυροβολούσαν τον αέρα για εκφοβισμό''

Ευχαριστώ

 

Το αρχείο είναι για το  mixyak790  (σχετικά με τις αρμόδιες δ/νσεις της Περιφέρειας Αττικής) και για όποιον άλλον συνάδελφο ενδιαφερεται

Διευθύνσεις Περειφέρειας Αττικής - (v22).xls

Edited by dib
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.