Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβή Μηχανικού για εγκατάσταση


bowser-13

Recommended Posts

Καλησπέρα στους συναδέλφους! Λοιπόν, έχω μια ερώτηση να κάνω και όποιος μπορεί να μου την απαντήσει. Έστω ότι έχω ολοκληρώσει την εγκατάσταση κτιρίου 100 τετραγωνικών μέτρων και είναι έτοιμη για ηλεκτροδότηση με το κλειδί στο χέρι.

 

1) Τι αμοιβή θα μπορούσα να ζητήσω για ένα τέτοιο έργο από τον πελάτη; Μιλάω καθαρά για τα εργατικά...

 

2) Υπάρχει κάποια αρχή, κάτι, που να καθορίζει τις αμοιβές για τις δουλειές αυτές;

 

Τώρα, η πρώτη ερώτηση είναι λίγο γενική και μπορεί και δύσκολο να την απαντήσει κάποιος, αλλά λέω στο περίπου συν-πλην.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην μπορεις να του ζητησεις οσα θελεις, κατα δευτερο για να εισαι σωστος πρεπει να λαβεις υποψιν σου το ημερομισθιο ενος μηχανικου και να το υπολογισεις αναλογα με τις ημερες που θα εργαστεις.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην μπορεις να του ζητησεις οσα θελεις, κατα δευτερο για να εισαι σωστος πρεπει να λαβεις υποψιν σου το ημερομισθιο ενος μηχανικου και να το υπολογισεις αναλογα με τις ημερες που θα εργαστεις.

 

Οκ...με κάλυψες. Πάντως η τιμή ποικίλει ανάλογα με την περιοχή, αν είναι η Θεσσαλονίκη, η Κοζάνη, η Λάρισα, κ.λ.π.. Έτσι;

Link to comment
Share on other sites

ναι, σιγουρα πρεπει να λαβεις υποψιν σου και τον ανταγωνισμο.....γι΄αυτο στην επαρχεια μερικες φορες οι τιμες ειναι φωτια και λαβα, ενω αθηνα ειναι πιο προσγειωμενες.

Link to comment
Share on other sites

ναι, σιγουρα πρεπει να λαβεις υποψιν σου και τον ανταγωνισμο.....γι΄αυτο στην επαρχεια μερικες φορες οι τιμες ειναι φωτια και λαβα, ενω αθηνα ειναι πιο προσγειωμενες.

 

Ναι, σωστό αυτό με τον ανταγωνισμό. :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.