Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πτυχιακή εργασία εκκεντροφόρου


pefthim

Recommended Posts

Επίσης θέλω να ξέρω όταν σχεδιάσω το έκκεντρο αν μπορώ να βγάλω και τον μαθηματικό τύπο που δίνει τη συγκεκριμένη μορφή του εκκέντρου

 

Ναι, υπάρχει μεθοδολογία. Αν θες, μπορείς ν' ανατρέξεις στο βιβλίο "Κινηματική ανάλυση και σύνθεση μηχανισμών" - κεφάλαιο "Μηχανισμοί με καθοδηγητική καμπύλη" της καθηγήτριας κ. Μήτση, του Α.Π.Θ. Δεν είναι πολύ καλό βιβλίο, αλλά θα βγάλεις άκρη. Αν θες, βλέπεις και αλλού κάτι καλύτερο.

 

 

"Διόρθωσα" και το "bug". Ουσιαστικά αφαίρεσα την δυνατότητα για ρύθμιση των γραφικών, ώστε να μην χρειάζεται να βλέπει το αρχείο "graphics_settings.txt". Τώρα παίζει κανονικά χωρίς graphics settings, έχοντας τα default graphics! :smile: :-) (γρήγορη και τεμπέλικη επιδιόρθωση...)

 

Εξάλλου demo είναι... Έχω αφαιρέσει και την δημιουργία των αρχείων refined data και G-code, αλλά και το anti-crack που δημιούργησα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.