Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πτυχίο στα τρία χρόνια προβλέπει ο νέος νόμος-πλαίσιο για τα ΑΕΙ και ΤΕΙ


George78

Recommended Posts

Εσύ δεν είπες "η Ευρώπη δεν μπορεί να παρέμβει στην διαμόρφωση του εκπαιδευτικού συστήματος μιας χώρας"; Διαψεύστηκες λοιπόν για ακόμα μία φορά.

 

Τώρα το ποια πτυχία έχουν αναγνωριστεί δεν ξέρω επακριβώς. Το άρθρο αυτό είναι από το Φεβρουάριο. Αν έχεις πλήρη λίστα με τα πτυχία που έχουν αναγνωριστεί να μας τη δείξεις. Πάντως εκπαιδευτικά οι μηχανικοί στην ΕΕ δεν αντιμετωπίζονται διαφορετικά από τους οικονομολόγους. BSc το ένα, BSc το άλλο...

 

@skafos έχεις δίκιο. Πρέπει να μας αποστείλει λίστα με τα σοβαρά sites να ενημερωνόμαστε. Τύπου portal.tee.gr και liako.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 192
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Τώρα το ποια πτυχία έχουν αναγνωριστεί δεν ξέρω επακριβώς. Το άρθρο αυτό είναι από το Φεβρουάριο.

 

Αν λοιπόν όπως λες δεν ξέρεις ποια πτυχία αναγνωρίστηκαν τότε καλό είναι να μην δίνεις την εντύπωση ότι ανάμεσα σε αυτούς αναγνωρίστηκαν και Μηχανικοί .

Όσον αφορά τα υπόλοιπα δεν θεωρούνται σοβαρά επιχειρήματα για την χώρα μας .

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, έχω μπερδευτεί, δεν ξέρω πλέον αν η συζήτησή σας είναι εντός ή εκτός θέματος, αν έχει σχέση με την πραγματικότητα, κι αν έχουν τα λεγόμενά σας δόση αληθείας...

 

Βλέπω όμως ότι δεν υπάρχει διάθεση ουσιαστικής συζήτησης, λέτε συνεχώς τα ίδια και τα ίδια, υιοθετώντας ένα ύφος συζήτησης εστιασμένο στην προσωπική αντιπαράθεση... Δεν είναι τυχαίο ότι εδώ και λίγες ημέρες μονοπωλείτε το θέμα, έχοντας εκδιώξει κακήν κακώς όποιον θα ήθελα να αναπτύξει μία άλλη προβληματική.

 

Ως εκ τούτου το θέμα κλειδώνει... άχρι καιρού.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.