Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καλύτερη μάρκα επαγγελματικών εργαλείων μπαταρίας και καλωδίου


vng

Recommended Posts

Πραγματι ο τροχος θελει λιγο προσοχη.

Αλλα για Φ160 που θες, λιγο σταθερο χερι και εισαι οκ.

 

Αν ειναι να δωσεις 1000Ε κοιτα (χωρις κουβεντα) makita ή hilti.

 

Βεβαια και η bosch εχεις βελτιωσεις τα μηχανηματα μπαταριας της παρα πολυ, αλλα δεν εχω δουλεψει καποιο!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν εχεις γνωστό στην Αμερική, δες αν μπορεις να παρεις απο εκει μακιτα. Οι τιμες τους εκει μαζι με τελωνείο ειναι κάτω απο το μισο απο οτι ειναι εδω...

Link to comment
Share on other sites

για εργαλεία μπαταριάς πας στα skil, αρκετά καλά κ σε πολύ καλή τιμή, τα είχαν λανσάρει στην  αγορά οι γύφτοι  πριν από 20ετια αλλά τελικά αποδειχτήκαν ΄΄σκυλιά΄΄ ( τα εργαλεια οχι οι γυφτοι),  μετά έρχεται η bosch  σε τιμές κ μετά τα αστέρια,  Makita, hilti , wurthκλπ, κ αφού θες να τρυπάς pvc κάνε τις τρύπες με κώνο κ όχι με ποτηροτρύπανο , όσο για το κόψιμο του pvc κάντο με σταθερό δισκοπρίονο το κόβει ''ίσια''

 

 

 

Αν εχεις γνωστό στην Αμερική, δες αν μπορεις να παρεις απο εκει μακιτα. Οι τιμες τους εκει μαζι με τελωνείο ειναι κάτω απο το μισο απο οτι ειναι εδω...

αυτοί δουλεύουν διαφορετικά μοντέλα κ τα ανταλλακτικά τους δεν υπάρχουν στην εδώ αγορά την έχω πατήσει κ ξέρω τις σας λέω , μην ψαρώνεται λοιπόν με την χαμηλή τιμή ενός εργαλείου  

Link to comment
Share on other sites

Ολα σχετικα ειναι.

Ενα φτηνο εργαλειο (βλ skill) μπορει να βγει σκυλι.

 

Να παρεις ομως ακριβο εργαλειο και να βγει μαπα δεν το νομιζω.

 

Το κακο με τις μπαταριες ειναι οτι θελουν προσοχη στη φορτιση τους για να κρατησουν!!

Link to comment
Share on other sites

για εργαλεία μπαταριάς πας στα skil, αρκετά καλά κ σε πολύ καλή τιμή, τα είχαν λανσάρει στην  αγορά οι γύφτοι  πριν από 20ετια αλλά τελικά αποδειχτήκαν ΄΄σκυλιά΄΄ ( τα εργαλεια οχι οι γυφτοι),  μετά έρχεται η bosch  σε τιμές κ μετά τα αστέρια,  Makita, hilti , wurthκλπ, κ αφού θες να τρυπάς pvc κάνε τις τρύπες με κώνο κ όχι με ποτηροτρύπανο , όσο για το κόψιμο του pvc κάντο με σταθερό δισκοπρίονο το κόβει ''ίσια''

 

 

 

αυτοί δουλεύουν διαφορετικά μοντέλα κ τα ανταλλακτικά τους δεν υπάρχουν στην εδώ αγορά την έχω πατήσει κ ξέρω τις σας λέω , μην ψαρώνεται λοιπόν με την χαμηλή τιμή ενός εργαλείου  

Nίκο, ευχαριστώ για τις πληροφορίες, αλλά δώσε στοιχεία με λινκ απο καταστήματα/προιοντα... Δε νομίζω να θεωρείται διαφήμιση, εξυπηρέτηση μου κάνεις.

 

Κώνο; για δώσε ενα λινκ του "τρυπανιού" αυτού. Το ποτηροτρύπανο γιατί δεν "κάνει"; Το σταθερό δισκοπρίονο πάλι τι είναι;

 

Ελα νίκο, μη βαριέσαι!!! (χαριτολογώντας έτσι;)

Link to comment
Share on other sites

Νικο, μπαταριας ειπς ο ανρθωπος :smile:

Υπαρχει τετοιο δισκοπριονο?

 

Και κωνο Φ160 το βλεπω δυσκολο να βρει!!

 

 

ΥΓ. Υπαρχει ποτηροτρυπανο τοσο μεγαλο? Προσεξε οτι δεν θες για ξυλο, μαλλον μεταλλου θα παρεις. εχει μικροτερα "δοντια".

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει τέρρυ. Συνήθως λάμες ξύλου - pvc είναι ίδιες. Γι'αυτο και το ποτηροτρύπανο. Ασε που κάπου είδα, Φ160 για μουλτι-επιφάνειες.

 

Ενα που σκέφτομαι είναι αυτό: http://www.kentrovidas.gr/showprod.php?id=6672

 

κι ένα: http://www.kentrovidas.gr/showprod.php?id=6079

 

Το χρήμα όμως είναι πολύ...με τα μισά σχεδόν παίρνω ηλεκτρικά αντίστοιχα...αλλα δε θέλω να μπλέξω με γεννήτρια.

Edited by Kane
Link to comment
Share on other sites

αυτο μπαταριάς κ αυτο 220v κ οι κώνοι άριστοι σε τρυπήματα σε διάφορες διαστάσεις τρυπήματος

Link to comment
Share on other sites

Νίκο δε βλέπω πως είναι πρακτικά τα δισκοπρίονα για να κόβουν σωλήνες Φ160...Θαρρώ πως η σπαθόσεγα είναι βολικότερη. Εδώ με πριόνι PVC τις κόβουμε (με το χέρι) και κόβονται σχεδόν ίσια...

 

Y.G. δε βλέπω κώνο Φ160 (πρόσεξε μιλάμε για 16εκ διάμετρο). Αντιθέτως ποτηροτρύπανα έχει μέχρι και Φ200...

Edited by Kane
Link to comment
Share on other sites

Δισκοπριονο μπαταριας δεν ηξερα οτι υπαρχει!!

 

Αλλα και παλι, οπως και το φαλτσοπριονο, δεν κοβουν 16εκ βαθος!!

 

 

ΚΑΝΕ

Αναλογα για τι δουλεια τα θες.

Αν θες να δουλεψουν ενα μηνα και μετα δεν ξερεις ποτε θα τα ξαναχρειαστεις, τοτε παρε κατι οικονομικο.

Αν θες να δωσεις λεφτα για σοβαρο εργαλειο παρε κατι καλο για να σου μεινει!

 

 

ΥΓ. Νικο οι κωνοι που εβαλες ειναι μεχρι 3.2εκ. Εδω μιλαμε για 16εκ!!!

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.