Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καλύτερη μάρκα επαγγελματικών εργαλείων μπαταρίας και καλωδίου


vng

Recommended Posts

αυτο μπαταριάς κ αυτο 220v κ οι κώνοι άριστοι σε τρυπήματα σε διάφορες διαστάσεις τρυπήματος

κ αυτο αλλα μαλλον ακριβουτσικο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 55
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τερρυ, απ'τα γραφόμενα μου, θαρρώ πως έχεις καταλάβει πως δε θέλω κάτι της πλάκας. (εχω ενα πιστολέτο einhell που αν φάει 0.001 κυβικό μπετό πνέει τα λοίσθια!).

 

Αλλά δε μπορώ να αγοράσω με τη "μια" 2 εργαλεία των 1000ε το ένα! (διότι υπάρχουν και τέτοια).

 

Ψάχνω κάτι μεσοβέζικο. ΟΧι πως τα 500 και 500ε ειναι...φθηνά.

Link to comment
Share on other sites

Αλλα και παλι, οπως και το φαλτσοπριονο, δεν κοβουν 16εκ βαθος!!

 

μα δεν το πας με τι μια το γυρνας το pvc

Link to comment
Share on other sites

Αν το γυρνας βρε Νικο, ας παρει ενα γωνιακο τροχο!! :smile:

εχεις δει να σπάει γωνιακός τροχός? έχω δει, τον τρέχαμε στο νοσοκομείο  

 

Ψάχνω κάτι μεσοβέζικο. ΟΧι πως τα 500 και 500ε ειναι...φθηνά.

 

  ρε kane θα μας τρελάνεις, από τη μια δεν θες εργαλειο τον 1000 κ από την άλλη δεν θες τον 500 αλλ κάτι ενδιάμεσο αν κατάλαβα καλά

Link to comment
Share on other sites

Νικο ενα άτομο δε μπορεί με τη καμία να κρατάει δισκοπριονο η τροχο και με το άλλο χέρι να γυρνάει σωλήνα αποχέτευσης 6μετρη τοσων κιλών...ενω με τη σπαθοσεγα βαζει τη σωλήνα πανω σε μια άλλη σωλήνα και τη κόβει με τη μια. Για τα χρήματα εννοώ πως και τα 500 για το καθένα θα αρκούν για τη δουλειά που τα θέλω η οχι...

Link to comment
Share on other sites

. Για τα χρήματα εννοώ πως και τα 500 για το καθένα θα αρκούν για τη δουλειά που τα θέλω η οχι...

 

Όχι ρε συ, φτάνουν κ περισσεύουν τα 500 για κάθε εργαλείο , το πρόβλημα με αυτά τα εργαλεια (μπαταριας) είναι ότι έαν δεν δουλεύονται αρκετά συχνά οι μπαταρίες τους πέφτουν μετά από 3-4 χρονιά άντε 5 αν είναι λιθιου

 όσο για την γεννήτρια που ανάφερες προσωπικά την θεωρώ αναγκαίο εργαλείο για επαγγελματίες σαν εμάς, θα σου χρειαστεί κ αλλού , μια 2.2kva είναι ότι πρέπει  , την δικιά μου την έχω μόνιμα στην κλούβα

Link to comment
Share on other sites

Nίκο, 2.2KVA που λές, θεωρείς απ'την εμπειρία σου οτι "σηκώνει" ηλεκτρικά εργαλεία των 1300W (ονομαστικά;).

 

Επειδή ρώτησα μερικά μαστόρια που γνωρίζω και οι περισσότεροι έχουν γεννήτριες κοντά στα 4-5KVA.

 

Εγκυκλοπαιδικά ρωτώντας (επειδή έχου κατι μικρά μοτεράκια δαύτες) προτιμούνται οι γιαπωνέζικες; εχω δεί μοτεράκια σουμπαρου,χοντα, κοματσου κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Οτι κι να παρεις, να ειναι με μπαταριες λιθιου. Για να μην εχεις θεμα. Η bosch εχει πολυ καλα εργαλεια σε πολυ καλη τιμη. Για τη hilti, ου μπλεξεις. Εκτος της ακριβης αγορας, εχει και ακριβο σερβις. Σερβις που δεν μπορεις να το κανεις οπουδηποτε αλλα μονο στην εταιρια. Οποιον να ρωτησεις που χρειαστηκε σερβις μονο θετικα δεν θα ακουσεις.

Dewalt και makita αξιοπιστα εργαλεια, στις μπαταριες πολυ διαφημιζεται η dewalt για τις δυνατοτητες των εργαλειων της. Η makita σταθερη αξια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.