Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσφορά εργασίας - οικον.πακέτο


Recommended Posts

Φίλε, εταιρία που η φύση της δουλειάς που σου προσφέρει είναι από εδώ και από εκεί (μετακινήσεις καθημερινά) και δεν σου παρέχει τουλάχιστον εταιρικό αυτοκίνητο, δεν είναι σοβαρή.. Καλά αυτό με τα 550 το αφήνω ασχολίαστο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 28
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

αν είχες αμάξι θα σου έλεγα να πας το πολύ πολύ να ξενέρωνες και να έφευγες αλλά αν αγοράσεις για την δουλειά αυτοκίνητο μετά θα είσαι δέσμιος γιατί θα τρέχει το δάνειο και εκεί θα σε στύψει :)

 

Υ.Γ. να βρεις δουλειά είναι πάρα μα πάρα πολύ δύσκολο αυτή την στιγμή (έχεις δεν έχεις εμπειρία)

Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικά με μια άλλη πρόταση για 550 ευρώ (το πρώτο τρίμηνο γνωριμίας) αυτή η πρόταση φαντάζει πολύ καλύτερη...

 

Με 550 ευρώ ρε παιδιά μου πρότειναν...

 

"Φίλε δε βγαίνουμε και εμείς... Ειδικά τώρα με το νέο κύμα κρίσης, και 550 που παίρνεις ευχαριστώ να λες"...

 

Δηλαδή, μήπως να πάω σε κανα νησάκι να γίνω σερβιτόρος καλύτερα;

μια παρομια προταση ειχα και εγω πριν μερικους μηνες σε Φ/Β με +40Ε απο αυτα που αναφέρεις για το 1ο τριμηνο γνωριμίας και τους έκραξα πολύ άσχημα.

Link to comment
Share on other sites

"Φίλε δε βγαίνουμε και εμείς... Ειδικά τώρα με το νέο κύμα κρίσης, και 550 που παίρνεις ευχαριστώ να λες"...

 

Δηλαδή, μήπως να πάω σε κανα νησάκι να γίνω σερβιτόρος καλύτερα;

 

"Δε θα πω ευχαριστώ" πες τους, "γιατί πολύ απλά με το νούμερο που προτείνετε, δε βγαίνουν ούτε καν τα έξοδα που εξαιτίας της συνεργασίας μας δημιουργούνται (αυτοκίνητο, μετακινήσεις κλπ.). Άρα για ποιό λόγο να ευχαριστήσω; Επειδή απλά και μόνο θα έχω κάτι να περνάει η ώρα μου (και μόνο); Όπως καταλαβαίνετε με συμφέρει να κάτσω σπίτι μου και θα βρω καλύτερα πράγματα να κάνω.".

Αυτά είναι σημάδια λίγο πριν την κατάρρευση φίλε. Όσοι τα υποστηρίζουν είναι αποδεδειγμένα (από παλιά εμπειρία όσων την έχουμε) ένα βήμα πριν το "κανόνι". Συνεπώς μην το συζητάς καν γιατί θα έχεις και τη στεναχώρια και το άγχος για να διεκδικήσεις τα χρήματα αυτά που δε φτάνουν καν για να καλύψεις τα έξοδά σου.

Link to comment
Share on other sites

Μην μπαίνεις στις παράλογες συγκρίσεις που θέτει ο κάθε ετοιμοθάνατος.

Είναι σαν να σου λέει κάποιος " Έλα, θα σου ρίχνω σφαλιάρες, γιατί ο άλλος ρίχνει κλωτσιές"/ Συγκριτικά είναι καλύτερος, δεν σημαίνει οτι θα τον προτιμήσουμε κιόλας.

Πες του μάστορα να του δίνεις εσύ 550 να δουλέψει για σένα!

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε, αυτοί οι απατεώνες των ''σου δίνω 550, τόσα μπορώ'' συνήθως από τον πρώτο μήνα αρχίζουν και τα ''να αυτό το μήνα πάρε 200, τόσα έχω, θα στα δώσω τον άλλο μαζεμένα...'' κλπ

Όλοι αυτοί - μικροί ή μεγάλοι - θέλουν επώνυμο κράξιμο, να γίνουν ρόμπα!!! Και καταγγελίες!

Link to comment
Share on other sites

και μόνο που βρήκες δουλειά αλλά και δε θα είσαι σε ένα γραφείο μέσα αλλά θα συναναστρέφεσαι με κόσμο (βλ. γνωριμίες γενικώς) άσε το κομπιουτεράκι στην άκρη...δε βλέπεις γύρω τί γίνεται?
βιάστηκες!!!

 

1. Αμάξι δικό μου δεν έχω και θα πρέπει να αγοράσω. Η εταιρία δεν δίνει εταιρικό αμάξι.

Έλεος!!

 

2. Μπλοκάκι. Θα μου πληρώνει το ΤΣΜΕΔΕ και συζητήσιμος είναι για την 20% παρακράτηση φόρου ετησίως. Άλλους φόρους δεν καλύπτει.

2ς Έλεος!!

και ποιος τον ρώτησε για να το συζητήσει;

Υπάρχει νομοθεσία!

 

3. Όσες μελέτες να κάνω και όσες σφραγίδες βάζω, δεν θα παίρνω κάτι περισσότερο χρηματικά. Ο μισθός θα είναι 850 ευρώ είτε σφραγίσω 0 μελέτες είτε 100 μελέτες.

Πάμε τώρα στο καλύτερο!

 

Τι σοι εταιρία είναι αυτή;

Ξύπνησε μια μέρα ο μπακάλης της γειτονιάς και είπε να επενδύσει στην ενέργεια;

Και ψάνει για κορόΪδα να γυρνάνε γυρω γυρω να του βάζουν φωτοβολταικα και να υπογραφουν μελέτες;

 

Διότι μηχανικός ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να είναι. Διαφορετικά δε θα ήθελε υπογραφή

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά επέλεξαν άλλον με δικό του αμάξι γιατί δεν μπορούσαν να περιμένουν να αγοράσω εγώ δικό μου (θα είχαν απώλειες εξόδων, αφού θα έπρεπε να μου πληρώνουν τα κτελ για μετακινήσεις εκτός αθηνών).

Link to comment
Share on other sites

Γλύτωσες. Όταν σε 1 χρόνο θα πετάξει το αμάξι του ο άλλος λόγω φθοράς, θα συνειδητοποιήσει ότι όσα λεφτά έβγαλε, δεν τον φτάνουν ούτε καν ...για να αγοράσει άλλο (αναφέρομαι σε όλο το ποσό, δηλαδή με δεδομένο ότι ...δεν έτρωγε τόσο καιρό!). Μπορεί βέβαια και να χρειαστεί να την πατήσει 2-3 φορές με τέτοιες "δουλειές" πριν το συνειδητοποιήσει, καθότι τελικά αν και μορφωμένοι και άνθρωποι των "αριθμών" δεν έχουμε και πολύ μυαλό (μετά λύπης μου το διαπιστώνω κάθε μέρα)... Απόφοιτοι γυμνασίου με σπουδές στο "πανεπιστήμιο του πεζοδρομίου", πιο πολύ τους κόβει τελικά... Και πολύ καλύτερα καταφέρνουν και αμοίβονται...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.