Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πλαστικά λούκια στέγης


ducatista

Recommended Posts

Οποτε αν γνωρίζει κάποιος τι συμπεριφορά έχουν στον χρόνο >20 ετών θα ήταν χρήσιμο.

έχουμε πάνω από 20 χρονια στο σπίτι μου χωρις κανενα εμφανές πρόβλημα πχ ρηγμάτωση

δεν έχω ιδέα τι μάρκα είναι

 

κάποιες πλαστικές υδροροές βρίσκονται στη δύση και επίσης δεν έχουν κάποιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

myri

Πολύ ωραία

Δεν μιλάω για τα δικά σου (που να τα δω εξάλλου)

Για τα δικά μου μιλάω (17-18 χρόνια –χωρίς κανένα πρόβλημα-δεν θυμάμαι την εταιρεία)

Αν ήταν γαλβανιζέ

1. πιστεύω ότι θα είχαν σαπίσει (τουλάχιστο στο τμήμα που διέρχεται από τις πλάκες εξωστών)

2. θα είχαν ξεκολλήσει και στις ραφές –λόγω παγετού και

3. στα οριζόντια τμήματα θα είχαν σαπίσει λόγω ιλύος που επικάθεται (αν η κλίση δεν είναι ικανή ώστε να την απομακρύνει)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα πλαστικά χρειάζονται προστασία απο τον ηλιο. Τα δικά μου σχετικά καλής εταιρίας στα 3 χρόνια είναι δράμα. Τα αλλάζω με γαλβανιζέ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και αλουμινένια, τα οποία ούτε φθείρονται με τον ήλιο όπως τα πλαστικά ούτε σκουριάζουν όπως τα σιδερένια.

Ακόμα και τα γαλβανιζέ υπάρχει κίνδυνος να σκουριάσουν στις ακμές αν έχει γίνει κοπή μετά τον γαλβανισμό.

 

Τα έχω δει σε Έλληνα κατασκευαστή υδροροών που έχει και πατέντα για να μην μπαίνουν πουλιά ή ποντίκια στα κενά στα κεραμίδια. Θα έστελνα link αλλά δεν ξέρω αν επιτρέπεται από τους κανόνες του φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω βάλει πλαστικά λούκια αρκετές φορές εδώ και πολλά χρόνια....

Νομίζω ότι το μυστικό βρίσκετε στο να τηρεί κανείς τις προδιαγραφές και τις οδηγίες της εταιρίας.

Αν επιλεχθούν στηρίγματα δαγκωτά στο κεραμίδι θα πρέπει να μην τα σφίγγει κανείς πολύ για να μην σπάνε τα κεραμίδια.

Την έχω πατήσει φυσικά και εγώ νομίζοντας ότι τα ξέρω όλα........

Ποστάρω λίνκ με οδηγίες από συγκεκριμένη εταιρία.

http://www.nicoll.gr/45-62.html

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.