Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατασκευαστικό ερώτημα: Επανατοποθέτηση πλακιδίων σε τοίχους μπανιου


Recommended Posts

Εγώ δεν είμαι εκεί για να ξέρω οπότε η συμβουλή μου έχει να κάνει καθαρά με ένα γενικό πλαίσιο γι ' αυτό λέω "εξαρτάται το κενό"

Από την αντίδρασή σου στα λεγόμενά μου ("γιατί μιλάς βρε φίλε?") το μόνο που μου έρχεται στο νου είναι η ερώτηση "εσύ είσαι ο επιβλέπων που κυνηγάει ο δάσκαλος;

Link to comment
Share on other sites

σε αλλα σκαφτηκε ο σοβάς, με αποτελεσμα η επιφάνεια να ειναι ανοιμοιογενής.

 

O χοντρός σοβάς έφυγε ή ο ψιλός?

 

Το ερωτημα μου:

Με ποιόν/ούς τρόπους μπορεί η επιφάνεια των τοίχων να γίνει λεία

 

Δεν είναι ανάγκη να είναι λεία η επιφάνεια

Link to comment
Share on other sites

Το ερωτημα μου:

Με ποιόν/ούς τρόπους μπορεί η επιφάνεια των τοίχων να γίνει λεία ώστε η εκ νέου τοποθέτηση των πλακιδίων να είναι αλφαδιασμένη χωρίς προεξοχές.

- Ηδη ο ...πλακατζής, αρχισε να τα τοποθετεί οπως να είναι κ τον σταμάτησα...

συμφωνώ με τον Highlander δεν χρειάζεται να ειναι λείο διότι δε θα πίασουν τα πλακάκια

 

φυσικα στο πλάισιο του λογικού

Link to comment
Share on other sites

To αναποδο ακριβως ισχυει...οσο πιο τραχεια η επιφανεια του τοιχου, τοσο το καλυτερο. Κανονικα σκαβεται και μ ενα σκερπανι ο τοιχος για ''δεσει'' καλυτερα η κολλα....αυτο βεβαια μην περιμενετε να το δειτε σε πολλες δουλειες...μονο οταν οι μαστορες βαζουν πλακακι στα σπιτια τους.

Link to comment
Share on other sites

[/u]συμφωνώ με τον Highlander δεν χρειάζεται να ειναι λείο διότι δε θα πίασουν τα πλακάκια

 

φυσικα στο πλάισιο του λογικού

 

Ενοείται, βέβαια δεν μιλάω για ηφαιστειακούς κρατήρες για ψιλοδιαφορές μιλάω.-

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που θέλω ειναι σωστή δουλειά!!!!

Εχω μπανιο 30ετίας στο χωριο που τα πλακακια ειναι αλφαδια κ δεν μπορώ να δεχτώ μπανιο 2011 να εχει στραβοτοποθετημενα πλακακια αλλα να ειναι με πλευρές προς τα μέσα κ αλλα προς τα έξω. Και πολύ περισσότερο εξ αρχής να θέλουν να δεχτω πλακακια που να ειναι κατα 40>% φθαρμένα!!!

Link to comment
Share on other sites

φίλε, εκεί που δεν πιάνει το μελάνι τι ζητάς!!!!!!!!!! Αν θες να χτίσεις σπίτι όπως το χτίζαν 40 χρόνια πριν ετοιμάσου να πληρώσεις τα μαλιά της κεφαλής σου. Εγω σου λέω, ότι οι διαδικασίες έχουν απλουστευτεί και ο σύγχρονος όρος δόμησης, προβλέπει την διαδικασία που περιγράφεις παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.