Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με το Software ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ


emnikol

Recommended Posts

Κάνε μία απεγκατάσταση από το μενού βοήθεια...

 

Μετά κάνε εγκατάσταση εκ νέου ως διαχειριστής, λογικά τότε θα λυθεί το πρόβλημα...

 

Τι ακριβώς γίνεται τώρα, σου βγάζει κάθε φορά που το τρέχεις να δώσεις κωδικούς;

Edited by akis73
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το εξής: προφανώς και το τρέχεις από την επιφάνεια εργασίας.

 

Δοκίμασε να το τρέξεις από c:\program files\....και δες αν στο βγάζει ακόμα.

 

Επίσης αν τρέχεις κάποιο antivirus κλείστο προσωρινά, δώσε τους κωδικούς και μετά ξανάνοιξε το.

 

Επίσης πρέπει να έχεις εγκαταστήσει το Microsoft C++ Redist (ίσως και να το έχεις εγκατεστημένο ήδη όμως αυτό).

Edited by akis73
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

βάζω και την απάντηση του ΤΕΕ - εξυπηρετικότατος άνθρωπος φιλικός και περιεκτικός. Μπράβο.

 

H προτεινόμενη προσέγγιση είναι

 

1. Απεγκατάσταση του ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ

2. Εγκατάσταση του MS C++ redistributable πριν την εγκατάσταση του ΤΕΕ

ΚΕΝΑΚ. Σύνδεσμος για MS C++ redistributable download.

http://www.microsoft...&displayLang=en

 

3. Εγκατάσταση του ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ

Πολύ κατατοπιστικός συνάδελφε!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: όταν πατάω "Εκτέλεση" εμφανίζεται το εξής μήνυμα σφάλματος: 

KENAK.jpg

 

το οποίο δεν καταλαβαίνω τι σημαίνει και δεν έχω τρόπο να το λύσω...
 
έχει τύχει σε κανέναν άλλον;
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο βγαίνει οταν δεν εχεις συμπληρώσει τα στοιχεία που απαιτούνται στη θέρμανση κοιτά το πάλι κατι εχεις ξεχάσει

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το εχω τσεκαρει 100 φορες και δεν μπορω να βγαλω ακρη...

 

 

αυτο που παρατηρώ είναι ότι έχοντας βάλει οτι πρόκειται για ξενοδοχειο θερινής λειτουργίας, στην θέρμανση όλοι οι μήνες έχουν κλειδώσει στο μηδέν, πλην του Απριλίου... μηπως αυτό κάπως επηρεάζει; 

Link to comment
Share on other sites

achille να σε ρωτήσω κάτι; Μήπως στην παραγωγή έχεις βάλει θεωρητικό σύστημα θέρμανσης (λέβητα πετρελαίου) και έχεις αφήσει το κελί της ισχύος κενό (αυτό είναι το κελί 3 της γραμμής Νο.1), αντί να έχεις συμπληρώσει την τιμή μηδέν (0); Γιατί σε δοκιμή που έκανα, μου βγάζει το ίδιο μήνυμα όταν έχω κενό το σχετικό πεδίο. Μόλις του βάλω κουλούρι ....στρώνει.

Βασικά, οποιοδήποτε τύπο μονάδας παραγωγής θερμικής (ή ψυκτικής) ενέργειας και να επιλέξεις, θα πρέπει να συμπληρωθεί οπωσδήποτε το πεδίο της ισχύος στην παραγωγή, με κάποια τιμή, ακόμη και μηδενική, αλλιώς δεν προχωρά στην εκτέλεση των υπολογισμών.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.