Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γιατί δεν πληρώνει το ΤΣΜΕΔΕ τα φαρμακεία;


zagoreos

Recommended Posts

Είδα στις ειδήσεις ότι τα φαρμακεία από 1η Σεπτέμβρη δεν θα δέχονται το συνταγολόγιο του ΤΣΜΕΔΕ γιατί τους χρωστάει πεντέμισυ εκατομμύρια Ευρώ...

 

Ξέρει κανένας να μας εξηγήσει τι ακριβώς συμβαίνει; Γιατί εγώ είχα την εντύπωση ότι το ταμείο μας έχει λεφτά;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η γυναίκα μου είναι φαρμακοποιός, όντως το ΤΣΜΕΔΕ χρωστάει πολλά!

Μόνο στο φαρμακείο της (που αφορά μικρή περιοχή) το ποσό είναι 5ψήφιο.

Βέβαια τα άλλα ταμεία είναι πολύυυυ παραπάνω.

Αν με μαγικό τρόπο την πλήρωναν όλα τα ταμεία αύριο και πλήρωναν και σε μένα όλα όσα μου χρωστάνε οι δήμοι και οι λοιποί δημόσιοι φορείς (και δεν είχαμε δάνεια), αγοράζαμε τοις μετρητοίς ολόκληρη πολυκατοικία!

Λεφτά υπάρχουν, έτσι δεν λένε;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι "της μόδας" τελευταία το "δεν πληρώνω" από το επίσημο κράτος και παρ'όλα αυτά οι μόνοι που νιώθουν άσχημα και "τσιμπάνε" είναι κάτι κακομοίρηδες (και προσπαθούν να κάνουν και τους άλλους κακομοίρηδες που διαφωνούν να νιώσουν άσχημα). Επιμένεις ακόμα zavi ότι δεν κάνω καλά που λέω ότι από εδώ και πέρα θα τους πληρώνω μόνο με σμπάρα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Στα φαρμακεία της γειτονιάς μου δεν δέχονται το συνταγολόγιο. Σε επικοινωνία με το ΤΣΜΕΔΕ Αγ.Παρασκευής μου είπαν ότι τα πλρηρώνω κανονικά και πηγαίνω με την απόδειξη και το συνταγολόγιο στα κεντρικά για επιστροφή των χρημάτων. Καλά κρασιά εκεί θα γίνεται της Κορέας (ειδικά τώρα)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.