Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γ.Ο.Κ. Για κτίρια εκπαίδευσης.


Recommended Posts

Σχεδιάζω ένα Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. και θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος

που μπορώ να βρω τον Γ.Ο.Κ. για τα κτίρια εκπαίδευσης.Δεν έχω βρει τίποτα στο διαδίκτυο, ίσως δεν το ψάχνω σωστά..:sad:

Θα μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος;;;;;;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ΓΟΚ για κτίρια εκαίδευσης. Οι διατάξεις του ΓΟΚ γενικά ισχύουν και για τα κτίρια εκπαίδευσης.

Θα βρείς χρήσιμα όμως και απαραίτητα δεδομένα για κτίρια εκπαίδευσης στον Κτιριοδομικό Κανονισμό.

Τι εκπαιδευτική βαθμίδα είναι το κτίριο που μελετάς?

 

υ.γ.

Σε ποια ειδικότητα είσαι Φοιτητής? Δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ε.Ε.Ε.Ε.Κ. είναι τα Εργαστήρια Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης.

 

είναι σχολεία ειδικής αγωγής -δηλ. για μαθητές με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες- της δευτεροβάθμιας μεταγυμνασιακής εκπαίδευσης.

Link to comment
Share on other sites

αρθρο1 παρ.Β.12 ΠΔ 23-02/06-03-1987 ΦΕΚ 166/Δ για κτίρια εκπαίδευσης πρωτοβάθμιας-δευτεροβάθμιας-τριτοβάθμιας-ειδικής εκπαίδευσης

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ΓΟΚ για κτίρια εκαίδευσης. Οι διατάξεις του ΓΟΚ γενικά ισχύουν και για τα κτίρια εκπαίδευσης.

Θα βρείς χρήσιμα όμως και απαραίτητα δεδομένα για κτίρια εκπαίδευσης στον Κτιριοδομικό Κανονισμό.

Τι εκπαιδευτική βαθμίδα είναι το κτίριο που μελετάς?

 

υ.γ.

Σε ποια ειδικότητα είσαι Φοιτητής? Δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα καλά.

 

Είναι εργαστήρια ειδικής επαγγελματικής εκπαίδευσης και κατάρτισης ,όπως πολύ σωστά λέει ο engineer_thes.Είναι ουσιαστικά σχολεία για άτομα με ειδικές ανάγκες,όπου γίνονται μαθήματα ''γενικής παιδείας'',αλλά και μαθήματα ειδικοτήτων πχ μουσική,ζωγραφική για την επαγγελματική τους αποκατάσταση.

Είμαι φοιτήτρια στην ειδικότητα Ανακαίνισης κι Αποκατάστασης Κτιρίων στο ΤΕΙ Πατρών.Έχω τελειώσει ουσιαστικά κι απλά κάνω την πτυχιακή μου με αυτό το θέμα.Σ'ευχαριστώ πολύ!!:razz::razz::D

Link to comment
Share on other sites

αρθρο1 παρ.Β.12 ΠΔ 23-02/06-03-1987 ΦΕΚ 166/Δ για κτίρια εκπαίδευσης πρωτοβάθμιας-δευτεροβάθμιας-τριτοβάθμιας-ειδικής εκπαίδευσης

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!!

 

 

 

 

 

 

Παρατήρηση

Μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις. Δεν χρειάζεται να κάνετε παράθεση όλου του προηγουμένου μηνύματος.

Ευχαριστώ

Θεοχάρης

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.