Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κατακόρυφο διάγραμμα ασθενών ρευμάτων


even1983

Recommended Posts

Καλημέρα συναδερφοι,

Μήπως μπορεί κάποιος να μου στείλει κάποιο κατακόρυφο Διάγραμμα ασθενων ρευμάτων η να μου πει πως γινεται? Εχω 8 μπρίζες κεραιας ΤV και 7 μπριζες τηλεφώνου.

Εχει ζητησει ποτε η πολεοδομια σε αλλον κατακόρυφο διαγραμμα ασθενων ρευμάτων?

Link to comment
Share on other sites

Προ ΚΕΝΑΚ δεν ζητάγανε καν μελέτη ασθενών ρευμάτων. Και εγώ που έκανα για μένα τα'κανα, για να ξέρω ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα κατά την κατασκευή.

 

Στο θέμα μας τώρα, δεν χρειάζεται κάτι το ιδιαίτερο.

Προσωπικά έκανα αντίστοιχο διάγραμμα με της ύδρευσης ή του μονοσωλήνιου: φαίνονται δηλαδή τα επίπεδα, οι υποδοχείς, τα στοιχεία των καλωδίων (π.χ. πλήθος αγωγών, διατομή) και επειδή έχα και μεράκι έβαζα και τις διαστάσεις στους οροφοδιανομείς (διαφορετικές για κάθε όροφο. Π.χ. στις γραμμές τηλεφώνου όσο ανέβαινα σε άλλον όροφο μειώνονταν τα ζεύγη οπότε έβαζα πιο μικρό κουτί).

 

Είναι σε δημόσια διαβούλευση ο κανονισμός για τις εγκαταστάσεις ασθενών ρευμάτων, σε λίγο καιρό θα υπάρχουν πιο συγκεκριμένες προδιαγραφές.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω ότι μέχρι σήμερα ζητάνε σχέδια ασθενών ρευμάτων μόνο στην περίπτωση που κάνεις δίκτυα ( κατανεμητές , τηλεφ κέντρα, κεντρικούς ενισχυτές tv κλπ ) μόνο στις αστικές περιοχές

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστω πολυ παιδια , αν εχει καποιος καμια και μπορει να την ανεβασει ή να μου στειλει στο email θα βοηθουσε πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.