Μετάβαση στο περιεχόμενο

Χρήση προεντεταμένων αγκυρίων σε κοιτόστρωση


 

Recommended Posts

α) Η Χρίση προεντεταμένων αγκυρίων σε κοιτόστρωση χρησιμεύει στην αντισεισμική προστασία της κατασκευής?

β) Τοποθετούν σήμερα στην κοιτόστρωση προεντεταμένα αγκύρια,...αν ναι ποιος ο ρόλος τους?

γ)Θέλετε να κάνουμε την ανάλυση των δυνάμεων που επιδρούν στην κοτόστρωση κατά την διέγερση του σεισμού,και να δούμε αν χρησιμεύουν ή δεν χρησιμεύουν?

δ) Η Χρίση προεντεταμένων αγκυρίων σε κοιτόστρωση χρησιμεύει στην δυναμική των προκατασκευασμένων από ΟΣ?

Τόσα ποστ εδώ μέσα, για να μου αποδείξετε ότι δεν είναι καλό το σύστημά μου, την στιγμή που εσείς οι ίδιοι το τοποθετήτε και το διδάσκετε σε πανεπιστήμια 50 χρόνια ?

 

Γιατί τα τοποθετήτε στο φράγμα και μάλιστα μεταξύ δώματος και εδάφους?

Γιατί τα τοποθετήτε στον πυλώνα στην κοιλαδογέφυρα?

Γιατί τα τοποθετήτε στην κοιτόστρωση μεγάλων κτηρίων?

Γιατί αγκυρώνετε τα τοιχία στα σαθρά πρανή?

 

 

http://postimage.org/image/29l3p1xpg/

Link to comment
Share on other sites

Τόσα ποστ εδώ μέσα, για να μου αποδείξετε ότι δεν είναι καλό το σύστημά μου, την στιγμή που εσείς οι ίδιοι το τοποθετήτε και το διδάσκετε σε πανεπιστήμια 50 χρόνια ?

 

 

Για ποια εφευρεση μιλας τοτε???

Link to comment
Share on other sites

Για την εφεύρεση του μηχανισμού.

Για την χρησιμότητα όμως της αγκύρωσης, αυτή είναι κοινή για όλες τις αγκυρώσεις.

Εσείς ψηφίσατε ότι η αγκύρωση στα προκατασκευασμένα δεν κάνει τίποτα, και από την άλλη την τοποθετήτε οι ίδιοι στην κοιτόστρωση?

Θέλεις να αναλύσουμε γιατί η Χρίση προεντεταμένων αγκυρίων σε κοιτόστρωση σταματά τον εφελκυσμό και την διάτρηση της κοιτόστρωσης?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.